Peter Handzuš Futbal

V piatok futbalisti 1. stupňov základných škôl prešovského odohrali krajské kolo jubilejného 15. ročníka McDonald´s v minifutbale žiakov a žiačok 1. stupňa základných škôl.

Ilustračný obrázok k článku Malí futbalisti si doniesli z Prešova medaile. Na majstrovstvách kraja skončili tretí

Do turnaja sa prihlásili futbalové tímy až z 970 základných škôl z celého Slovenska, z toho z košického kraja 129 škôl. Patrónom majstrovstiev je jeden z najúspešnejších slovenských futbalistov Marek Hamšík, ktorý aktuálne hrá za taliansky klub SSC Neapol.

Prešovské krajskú kolo sa konalo na ihrisku Základnej školy Šrobárová v Prešove. Organizátor Krajské športové centrum v spolupráci so Základnou školou Šrobárová a za výdajne pomoci prešovskej reštaurácie McDonald´s pri­pravili malým hráčov skvelý deň, ktorý nepokazil ani krátky ranný dážď. Slávnostné otvorenie turnaja spríjemnili svojim vystúpením deväťročné mažoretky zo skupiny Štvorlístky.

Bronz pre Poprad

V Prešovskom kraji si víťazstvo vybojovalo družstvo Základnej školy Prostějovská z Prešova. Druhé miesto obsadili hráči zo Základnej školy Mlynská 697/7, Stropkov. A na treťom mieste sa umiestnili futbalisti zo Základnej školy a materskou školou na Letnej ulici v Poprade.

Turnaj otvoril slávnostným výkopom Ronald McDonald a počas celého dňa si svoje sily zmeralo jedenásť futbalových tímov, víťazov regionálnych kôl. V prešovskom kraji sa do turnaja zapojilo 129 škôl. Do krajského kola postúpili futbalové tímy zo základných škôl: