V sobotu 24.1.2015 pokračovala Popradská futsalová liga 13-14.kolom. V prvom zápase nastúpil FC Starí Juch proti Beer Boys len so štyrmi hráčmi, čo sa prejavilo i na konečnom skóre zápasu.

Ilustračný obrázok k článku Matejovce deklasovali Veľkú dvojciferne. Yong Guns si upevnili prvé miesto v tabuľke

V prvom polčase ešte 4. statoční z Juchu dokázali držať krok s pivármi. V druhom ich už Beer nešetril a uštedril im ďaľší debakel 18–2.

Na túto sobotu bude určite v zlom spomínať Veľká 1984. Nezískala ani bod, dokonca Matejovce im nadelili dvojciferne. Rozbehli sa najmä mladíci z Matejoviec, Ilavský s Pavličkom, ktorí strelili spolu 7 gólov, čím sa pričinili o vysokú výhru 11–1.

Družstvo Ej Dze ! si zapísalo druhú výhru, keď prevíšili svojich tabuľkových susedov FC Starí Juch 4–2. Na druhý svoj zápas s Young Guns už nenastúpili, ten im bol kontumovaný 0–5.

Darilo sa Elron teamu. Prvýkrát v sezóne vyhrali v oboch zápasoch, čím si udržali kontakt v boji o 3. miesto. Obidva ich zápasy mali zaujímavý priebeh. S Beer Boys prehrali polčas 3–2. S Matejovcami 2–0. V druhých polčasoch nedovolili svojim súperom streliť ani jeden gól, pivárom pridali 2 a Matejovčanom 5. Rozstrieľal sa Kaleta, ktorý jediný skóroval s pivármi a štyrmi gólmi rozhodol zápas.

Určite najväčším trhákom soboty bol priamy súboj o prvé miesto. Družstvá Young Guns a B-Team mali zhodné body a dokonca i skóre. Mladé pušky hrali pozorne, zápas kontrolovali, polčas vyhrali 2:0. V druhom sa hra nezmenila. Ak sa podarilo B-Teamu dať gól, Guns skóroval tiež. Pred koncom zápasu bol stav 3–2 pre mladíkov, avšak Svitek dostal červenú kartu po druhej žltej a snaha B-Teamu o vyrovnanie bola zmrazená. Guns doviedol zápas do víťazného konca, čím si upevnil prvé miesto v tabuľke. Obidva ich vzájomné zápasy skončili víťazstvom Guns o jeden gól, čo svedčí o vyrovnanosti týchto súperov.

Zmena nastala len na chvoste tabuľky, keď FC Starí Juch prehrou s Ej Dze! ich vystriedal na poslednom mieste. V individuálnych štatistikách nič nového, kraľujú tu zástupcovia Youn Guns. Strelcom Chromčo, brankárom Vaško.

Všetkých priaznivcoch futsalu pozývame na postupový turnaj Slovenského pohára 2015 vo futsale, ktorý sa uskutoční 8.2.2015 v hale Zámoček Matejovce. Ak si chcete svoje futsalové umenie porovnať s tými najlepšími z východu a možno i Slovenska, máte jedinečnú šancu. Bližšie podrobnosti nájdete na stránke futsal-východ.sk / Regionálne súťaže / Slovenský pohár. Prípadne mail. futsalligapoprad@gmail.com alebo 0905976862.