Na niektoré tatranské chaty sa nedostanete, budú odstraňovať spadnuté stromy

Najhoršia situácia je na chodníku, ktorý vedie od Bielej vody k Chate pri Zelenom plese, obmedzenie však bude v teréne riadne vyznačené informačnými tabuľami.

Pavol Krupka
Ilustračný obrázok k článku Na niektoré tatranské chaty sa nedostanete, budú odstraňovať spadnuté stromy
Zdroj: Dnes24.sk

Červeno značený turistický chodník v Roháčskej doline v Západných Tatrách, ktorý vedie k Ťatliakovej chate, bude počas pracovných dní dočasne uzavretý. Dôvodom je spracovanie kalamitného dreva zo stromov, ktoré v západnej časti Tatranského národného parku (TANAP) v uplynulých dňoch vyvrátil silný nárazový vietor.

Počas víkendov a sviatočných dní bude turistický chodník priechodný bez obmedzení. Obmedzenie bude v teréne riadne vyznačené informačnými tabuľami, povedala Lenka Burdová zo Štátnych lesov Tatranského národného parku.

Ťažko priechodný je aj žlto značený turistický chodník v úseku od Bielej vody Kežmarskej k Chate pri Zelenom plese. Najhoršia situácia je v úseku medzi Veľkou a Malou skrutkou. Aj tu je dôvodom množstvo popadaných stromov. Odstraňovať kalamitné drevo v tejto časti Tatranského národného parku začne správca územia, ktorým sú Mestské lesy Kežmarok, v najbližších dňoch.

Štátne lesy TANAP, ako správca značkovaných turistických chodníkov v národnom parku, žiadajú turistov o zhovievavosť a dodržiavanie obmedzení a zákazov vstupu na oba úseky turistických chodníkov, prípadne ďalšie turistické chodníky, na ktoré bude obmedzený vstup.

Foto: ilustračné

Zdroj: Webnoviny.sk