Nájazdy v Martine. Koľko bodov bral Poprad?

V 38. kole Tipsportligy cestovali Popradčania do Martina, ktorý prehral posledné tri zápasy.

Ilustračný obrázok k článku Nájazdy v Martine. Koľko bodov bral Poprad?

V úvode derby starých rivalov boli domáci aktívnejší a Podtatrancov musel viackrát podržať brankár Šúrek. V 3. minúte bol vylúčený Zagrapan a po 61 sekundách jeho faul potrestal bombou od modrej Brňák – 1:0. Domáci potom zabudli na zadné vrátka a kanonier Kroták v 7. min vyrovnal. Vzápätí mohol hostí poslať do vedenia Lichanec, ale Pavlas bol na mieste. Domáci si vytvorili tlak, mali streleckú prevahu, ale všetky pokusy pochytal Šúrek. V 16. min využil zlú rozohrávku Martina Svitana a poslal Poprad do vedenia.

Na začiatku druhej tretiny domáci premrhali presilovku, potom mali šťastie pri šanci Mlynaroviča. V 30. minúte sa po návrate z trestnej lavice dostal do šance Brňák, využil ju a svojím druhým presným zásahom v zápase vyrovnal. Martin sa prebral z letargie, vytvoril si šance, ale Šúrek bol pozorný. Hosťom v 37. minúte stačilo deväť sekúnd presilovky a Fabián nahodeným pukom od modrej strhol vedenie na stranu Popradu.

Na začiatku tretej tretiny po nezmyselnom faule Guľajeva vyniesli Rapáša na nosidlách. Hráč hostí bol vylúčený na 5 min plus do konca zápasu. Dlhú presilovku zúžitkoval obranca Pulli a vyrovnal. Martin doplatil na nevyužité šance zo záveru tretiny a v predĺžení. V samostatných nájazdoch rozhodol o triumfe hostí Svitana.

MHC Martin – HK Poprad 3:4 pp a sn (1:2, 1:1, 1:0 – 0:0, 0:1)
Góly: 4. Brňák (Rusina), 30. Brňák (Rusina), 43. Pulli (Dlouhý, Surovka) – 7. Kroták (Paločko, Suchý), 16. Svitana, 37. Fabián (Svitana), rozh. nájazd Svitana. Rozhodovali: Lauff – Riš, Korba, vylúčení: 6:6 na 2 min, Guľajev na 5+DKZ, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 1400 divákov.
zostavy:
MHC Martin: Pavlas – Pulli, Salija, Rusina, Brňák, Dvořák, Leško, Pacalaj – Rapáč, Heizer, Koyš – Varga, Galamboš, Korostin – Pokrivčák, Surovka, Dlouhý – Mráz, Jurášek, Rzavský
HK Poprad: Šúrek – Guľajev, Fabian, Suchý, Dinda, Ježek, Krempaský, Postnikov – Bondra, Zagrapan, Henderson – Kroták, Troliga, Paločko – Hvila, Lichanec, Vorobjev – Svitana, Mlynarovič, Štrauch