Martin Sýkora Rôzne

Najväčšia akcia tatranskej zimy už v piatok! Pribudnú aj dočasné parkoviská

Najväčšie podujatie zimnej sezóny vo Vysokých Tatrách štartuje na Hrebienku v piatok 13. januára. Zvuky motorových píl a ľadové piliny prilákajú tradične tisíce zvedavcov.

Ilustračný obrázok k článku Najväčšia akcia tatranskej zimy už v piatok! Pribudnú aj dočasné parkoviská
Foto: Peter Handzuš

Organizátori sa pripravujú na nával

Nakoľko podujatie Tatry Ice Master patrí už tradične k návštevnícky najnavštevovanejším v regióne, organizátori pripravili v Starom Smokovci viacero dočasných parkovísk, posilnená bude aj preprava pozemnou lanovkou.

„Pozemná lanovka zo Starého Smokovca na Hrebienok bude počas týchto dní jazdiť nepretržite podľa potrieb a situácie, a to od 8:30 až do 21:00 hod.,“ uviedla výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu Región Vysoké Tatry Andrea Žigová.

Aj počas piateho ročníku podujatia budú pripravené aj dočasné dopravné značenie. „V zálohe máme aj zmenu organizácie dopravy v Starom Smokovci. Zároveň sme pripravili niektoré dočasné parkovacie plochy, aby sme tak kapacitne vedeli aj túto časť akcie náležite vykryť,“ uviedla Žigová. Prehľadná mapka organizácie dopravy a parkovacích plôch bude k dispozícii na webovej stránke www.regiontatry.sk.

Tatry Ice Master 2016 1. súťažný deň
34
Galéria
Foto: Peter Handzuš

Jedinečné podujatie – spojenie zimy a umenia

Deväť tímov zo Slovenska, Česka, Ruska, Holandska, Fínska, Maďarska, Poľska, Rakúska a Walesu bude počas troch dní (13. – 15. 1.) zo 45 ton ľadu vytvárať pred zrakmi návštevníkov podujatia ľadové sochy.

„Tímy budú svoje diela pripravovať už od skorých ranných hodín, pričom aktuálny ročník neoficiálnych medzinárodných majstrovstiev sveta vo vyrezávaní ľadových sôch prinesie tri rôzne témy. Pôjde o svetovú architektúru, voľnú tému a posledný deň súťaže bude venovaný mýtom a legendám,“ priblížila nadchádzajúci ročník podujatia Žigová.

Pripravený je aj sprievodný program. Chýbať nebudú súťaže pre deti a rodičov, špeciálna detská zóna s maskotmi, šansónové vystúpenia či ľadová a ohňová show v sobotu a nedeľu. V piatok bude návštevníkov baviť Peter Lipa Band, v sobotu Celeste Buckingham a záverečný deň podujatia bude patriť skupine The Backwards.

„Tvorba posledného súťažného dňa s témou mýty a legendy bude prebiehať pod druhou kupolou, ktorá predstavuje klimatizovaný priestor s priemerom až 25 metrov a vytvorené diela tak doplnia ponuku ľadových unikátov Tatranskej galérie ľadových majstrov,“ uzavrela Žigová. Pre návštevníkov bude i naďalej k dispozícii Tatranský ľadový dóm s témou spišskej gotiky, ktorý je na Hrebienku sprístupnený verejnosti od konca novembra a dosiaľ si ho bolo pozrieť okolo 80 000 návštev­níkov.

Zdroj: TASR/Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM