Pavol Krupka Rôzne

Najväčšia popradská škola sa rozlúčila s dlhoročným riaditeľom. Primátor mesta vymenoval nového

Po 25 rokoch sa s funkciou riaditeľa Základnej školy s MŠ v Poprade na Dostojevského ulici rozlúčil Milan Sentpétery. Za jeho nástupcu primátor mesta vymenoval pedagóga tejto školy Vladimíra Tobisa. Piatková rozlúčka i menovanie nového riaditeľa sa odohrala aj za účasti prvého muža mesta.

Ilustračný obrázok k článku Najväčšia popradská škola sa rozlúčila s dlhoročným riaditeľom. Primátor mesta vymenoval nového
Foto: Pavol Krupka / Zdroj: Dnes24.sk

Odovzdávanie polročných hodnotení nebolo jediným bodom piatkového programu na pôde Základnej školy s materskou školou na Dostojevského ulici v Poprade. Tento deň bol totiž posledným, ktorý vo funkcii riaditeľa i v úlohe pedagóga strávil Milan Sentpétery. Na slávnostnej pedagogickej rade sa s ním rozlúčil aj primátor mesta Poprad Anton Danko.

Poďakovanie a uznanlivé slová o 25-ročnom riaditeľskom pôsobení Milana Sentpéteryho od popradského primátora i z úst oboch zástupkyň riaditeľa či vedúcej odelenia školstva Edity Pilárovej zodpovedali aj pocitom všetkých prítomných pedagógov a zástupcov rodičov.

Bývalý riaditeľ zdôraznil, že dobré výsledky a meno školy na Dostojevského ulici sú tiež zásluhou pedagogických a ďalších pracovníkov školy, o ktorých sa pri realizácii nových požiadaviek a svojich predstáv mohol vždy oprieť. Už počas pondelkovej rozlúčky s pedagógmi na hodnotiacej pedagogickej rade konštatoval, že obdobie riaditeľského pôsobenia na škole bolo najkrajším v jeho živote.

Menovací dekrét si počas piatkovej slávnosti z rúk primátora prevzal doterajší pedagóg tejto školy Vladimír Tobis. Ako povedal on sám, a napokon i primátor Popradu Anton Danko, preziať riaditeľkú funkciu po Milanovi Sentpéterym je veľká výzva. Je však presvedčený, že za podpory pedagogického kolektívu sa mu podarí naplniť víziu, s ktorou do funkcie prichádza.

Najväčšia popradská škola sa rozlúčila s dlhoročným riaditeľom. Primátor mesta v
1
Galéria
Najväčšia popradská škola sa rozlúčila s dlhoročným riaditeľom. Primátor mesta v
18
Galéria
Foto: Pavol Krupka / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM