Dominika Pacigová Iné športy

Nepriaznivé počasie potrápilo cyklistov: Na Európe si vybojovali medaily

Búrky sprevádzali pretekárov celým kontinentálnym šampionátom. S týmito podmienkami sa podtatranskí cyklisti vysporiadali a obsadili popredné priečky.

Ilustračný obrázok k článku Nepriaznivé počasie potrápilo cyklistov: Na Európe si vybojovali medaily
Zdroj: archív Diany Cetlovej

Cyklistický klub CK Energia Svit sa zúčastnil Majstrovstiev Európy v 24-hodinovom MTB maratóne, ktoré sa konali v obci Belá – Nižné Kamence. Jazdilo sa na jednom okruhu, ktorý mal viac ako deväť kilometrov.

Spokojnosť s výsledkom

Majstrovstiev Európy sa zúčastnili prvýkrát. Klub reprezentovali dvaja cyklisti v kategórii sólo muži a dve mix štvorice. Pretekárov potrápili výdatné dažde.

„Trať bola náročná. Situácia sa zhoršila, keď prišla prvá búrka a všade bolo lepkavé blato. Museli sme sa s týmito podmienkami zmieriť a ísť ďalej,“ prezradila členka CK Energia Svit Diana Cetlová.

Nepriaznivé počasie však cyklistov nezastavilo. „Vzhľadom na počet prihlásených pretekárov som umiestenie do šiesteho miesta považoval za úspech. Nakoniec to vydalo na medailu. Veľmi si ju cením, bola vybojovaná v ťažkých podmienkach,“ uviedol Ján Niedoba, ktorý si v kategórii sólo mužov 60+ vybojoval tretie miesto. „Príprava aj priebeh šampionátu boli na vysokej úrovni, ocenili to aj zahraniční pretekári. Moje ambície boli pôvodne vyššie, avšak konkurencia bola veľká. Svoju úlohu zohralo i počasie, kvôli ktorému boli preteky na dve hodiny prerušené. Vzhľadom na tieto okolnosti som nakoniec s výsledkom spokojný,“ pridal sa majster Slovenska Peter Benko, ktorý taktiež obsadil tretie miesto v kategórii sólo mužov vo veku 45–49 rokov.

Majstrovstvá Európy v cyklistike Svit 06/2018
6
Galéria

Za úspechom stoja mnohí

V histórii klubu ide o prvé medaily z európskeho šampionátu. „Je to krásny úspech, o ktorý sa pričinili nielen pretekári, ale i dobrovoľnícky tím,“ skonštatoval Niedoba. Okrem dvoch cenných kovov, ktoré si vybojovali sólo cyklisti, si štvorice mix odniesli deviate a desiate miesto. Šampionát je pre nich nezabudnuteľným. „Zážitky a skúsenosti nám nikto nevezme. Mali sme jedinečnú príležitosť zúčastniť sa šampionátu. Organizátori to mali špičkovo pripravené. Žiaľ, počasie nám neprialo,“ uzavrela Diana Cetlová.

Zdroj: poprad.dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie