Správy

NOVINKA Ľubovnianskej nemocnice: Otvorila parkovací dom za takmer 1,5 milióna eur

Parkovací dom má tvar písmena L a jeho súčasťou je aj osobný trakčný výťah s nosnosťou 630 kilogramov pre osem osôb.

Ilustračný obrázok k článku NOVINKA Ľubovnianskej nemocnice: Otvorila parkovací dom za takmer 1,5 milióna eur
5
Galéria

Ľubovnianska nemocnica v Starej Ľubovni otvorila v piatok nový parkovací dom pre verejnosť. Na deviatich podlažiach má 162 parkovacích miest a pre verejnosť bude dostupný nonstop.

„Okrem toho sa nám podarilo vybudovať ďalších 38 parkovacích miest v areáli nemocnice. Investíciu vo výške takmer 1,8 milióna eur sme financovali z vlastných a úverových zdrojov,“ vysvetlil riaditeľ Ľubovnianskej nemocnice v Starej Ľubovni Peter Bizovský.

Tvar písmena L

Parkovací dom, ktorý je súčasťou Ľubovnianskej nemocnice, má tvar písmena L a jeho súčasťou je aj osobný trakčný výťah s nosnosťou 630 kilogramov pre osem osôb.

Nosný systém parkovacieho domu tvorí železobetónový prefabrikovaný skelet.

„Hodnotím to veľmi pozitívne. Podľa mne dostupných informácií je to prvý parkovací dom pri nemocnici na Slovensku. Chodím často na stáže do Nemecka a musím povedať, že parkovací dom vedľa akútnych nemocníc je zlatým štandardom. Celá infraštruktúra nemocnice v Starej Ľubovni, čo sa týka ciest, napojenia na parkovací dom, riešenie urgentného príjmu, je veľmi dobre vyriešená,“ doplnil prezident Asociácie nemocníc Slovenska Marián Petko.

Celkovo 200 miest

Ľubovnianska nemocnica, ktorej 70-percentným vlastníkom je Prešovský samosprávny kraj a zvyšných 30 percent vlastní mesto Stará Ľubovňa, má celkovo 200 nových parkovacích miest.

Parkovací dom so 162 parkovacími miestami predstavuje investíciu vo výške 1,5 milióna eur bez DPH, spomenutých 38 parkovacích miest v areáli nemocnice stálo viac ako 261-tisíc eur bez DPH.

Objektívom: Parkovací dom Ľubovnianskej nemocnice
5
Galéria
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM