Peter Handzuš Iné športy Šport Správy

Novinka počas Rallye Tatry: Súťaž pravidelnosti historických automobilov

V rámci najstaršej slovenskej motoristickej súťaže sa uskutoční 1. ročník RALLYE TATRY LEGEND (3. - 5. mája 2019).

Ilustračný obrázok k článku Novinka počas Rallye Tatry: Súťaž pravidelnosti historických automobilov
Foto: Peter Handzuš / Zdroj: Dnes24.sk

Jedná sa o rally pravidelnosti historických automobilov. Súťažiaci sa objavia počas prvého májového víkendu na všetkých rýchlostných skúškach tatranskej rally vrátane atraktívneho mestského okruhu v Poprade. V nasledujúcej tlačovej správe prinášame základné informácie.

Rallye Tatry Legend je vypísaná pre súťažiacich a jazdcov z krajín FIA CEZ (Zóny strednej Európy), ktorí majú platnú medzinárodnú licenciu alebo národnú licenciu vydanú ASN z krajín CEZ a národnú licenciu SAMŠ, prípadne národnú licenciu jazdca s obmedzením pre rally pravidelnosti historických automobilov (RHP ) vydanú SAMŠ. V tomto prípade je možný štart jazdca vo veku od 17 rokov. Súťaže sa môžu zúčastniť aj jazdci, ktorí sa zaregistrujú na túto súťaž a získajú „dennú licenciu“ pri splnení podmienok podľa ročenky SAMŠ a sú držiteľmi licencie jazdca a súťažiaceho vydanú ASN mimo krajín CEZ s povolením štartu v zahraničí.

Rally pravidelnosti historikov sa môžu zúčastniť spôsobilá vozidlá periódy DJ (1.1.1931 – 31.12.1990), podľa prílohy K s platným HTP alebo NHTP, takisto sériové vozidlá s evidenčným číslom a s platným technickým preukazom, platnú STK a vyrobené od 1.1.1955 do 31.12. 1999, ďalej vozidlá, ktoré majú vydané preukazy FIA HRCP alebo preukazy SAMŠ RLTP, NHRCP a vozidlá s atestáciou FIVA a so zvláštnym evidenčným číslom H vyrobené od 1.1.1955 do 31.12.1989. Pre všetky vozidlá, ktoré sa zúčastnia jazdy pravidelnosti HA, sa dôrazne odporúča bezpečnostné vybavenie podľa prílohy K a J (ochranný rám, hasici prístroj, bezpečnostné pásy a sedadlá, odpojovač elektrického obvodu). Rozdelenie vozidiel RHP: všetky vozidlá sú hodnotené spoločne bez rozdelenia.

Predpísaná priemerná rýchlosť a predpísaný čas na prejazd SP budú zverejnené vo vykonávacích ustanoveniach maximálne jednu hodinu pred štartom. Maximálna priemerná rýchlosť na celej skúške pravidelnosti je 80 km/h, v prípade jej prekročenia bude riaditeľom udelený trest 5 € za rýchlostnú skušku. Víťazom sa stane posádka, ktorá bude mať najnižší súčet odchýlok od priemeru. Bližšie informácie nájdete v zvláštnych ustanoveniach, ktorá bola uverejnená v týchto dňoch.

Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM