Martin Sýkora Rôzne

Ocenenia pod Tatry: To najlepšie v Prešovskom kraji je práve tu!

Odborná porota vybrala štyri osobnosti, ktoré dostanú ocenenia za prínos v oblasti cestovného ruchu (CR) v Prešovskom kraji za rok 2017. A nielen to!

Ilustračný obrázok k článku Ocenenia pod Tatry: To najlepšie v Prešovskom kraji je práve tu!
Zdroj: KOCR Severovýchod Slovenska

Najlepšie produkty

Odborná porota rozhodla tiež o troch NAJ produktoch, ktoré prispeli k rastu návštevnosti a propagácii kraja v minulom roku. Do 14. januára môže ešte hlasovať verejnosť za Najlepšie zariadenie, zamestnancov a jeden produkt v online hlasovaní na www.severovychod.sk. Informovala o tom Barbora Čechová z marketingu Krajskej organizácie cestovného ruchu (KOCR) Severovýchod Slovenska, ktorá súťaž organizuje. „Ocenenie je vyjadrením vďaky a uznania osobnostiam, ktoré sa pričinili o rozvoj CR v jeho rozličných oblastiach. Taktiež upriamuje pozornosť na výnimočné produkty, ktoré prispievajú k návštevnosti a propagácii kraja,“ uviedol Martin Janoško, riaditeľ KOCR Severovýchod Slovenska. Ceny víťazom odovzdajú 25. januára na medzinárodnej výstave ITF Slovakiatour v Bratislave v expozícii Prešovského kraja.

Ocenenie legendy

Za celoživotný prínos v cestovnom ruchu odovzdajú ocenenie 81-ročnému Pavlovi Rajtárovi, ktorý viac ako 50 rokov bol horským vodcom a vystúpil na Gerlach viac ako 1000-krát. Takmer 30 rokov pracoval ako záchranár Horskej služby. Stal sa protagonistom moderného skialpinizmu, za sebou má rad zimných i letných výstupov vo Vysokých Tatrách i na mnohých miestach sveta. Pričinil sa o vznik Národnej asociácie horských vodcov Slovenska.

Cena za ťažké časy

Za rozvoj CR v samospráve bude ocenený primátor Vysokých Tatier Ján Mokoš. V tejto funkcii dosiahol výsledky na celoslovenskej úrovni, ktoré preverili dve ťažké skúšky, veterná kalamita v roku 2004 a o rok neskôr požiar. Významnou mierou sa podieľa na tvorbe a ponuke ucelených produktov CR a vytváraní pozitívneho obrazu Vysokých Tatier. Odborná porota vybrala aj trojicu produktov CR, ocenenie získa Chodník korunami stromov Bachledka, Singletrails v Lechnici a medzinárodný futbalový turnaj žiakov Fragaria Cup v Prešove.

Zdroj: TASR

Úspešní podnikatelia

V kategórii podnikanie v CR získal ocenenie Jiří Hruška, ktorý stojí za vybudovaním golfového rezortu Black Stork vo Veľkej Lomnici. Túto lokalitu premenil na vyhľadávanú destináciu CR, vytvoril nové pracovné miesta a umožnil vznik ďalších podnikateľských príležitostí. Za vzdelávanie v oblasti CR udelila porota ocenenie Vladimírovi Ternavskému, zakladateľovi prvej lyžiarskej školy po Nežnej revolúcii na Slovensku. Za 27 rokov naučili desaťtisíce detí a dospelých umeniu zvládnuť lyže a snoubord a vyškolil stovky inštruktorov. Rozvíja doplnkové služby a aktivity – pravidelné nočné sánkovanie a kolobežkovanie z Hrebienka, nordic walking.

Zdroj: TASR/Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM