Monika Gécziová Šport

Otvorili jeden z najmodernejších športových areálov v Poprade: Slúžiť bude žiakom i verejnosti

Nový multifunkčný športový areál, ktorý slávnostne otvorili v ZŠ s MŠ Komenského, ponúka možnosti rôzneho športového vyžitia. Slúžiť bude nielen žiakom a deťom, ale prístupný je i širokej verejnosti.

Video: Monika Gécziová / Zdroj: Dnes24.sk

Športový multifunkčný areál, ktorého výstavba bola realizovaná ešte v minulom roku a ktorého náklady sa vyšplhali na 346 tisíc eur, v piatok (14.6.) slávnostne otvorili. „Tento nový športový areál je pridanou hodnotou nielen pre našu školu, ale aj pre samotné mesto, pretože je jeden z najmodernejších v Poprade,“ uviedla Monika Strnková, riaditeľka Základnej školy s materskou školou na Komenského ulici, ktorú aktuálne navštevuje 497 detí, pričom ich počet sa má v budúcom školskom roku zvýšiť na 530.

Športovisko budú v dopoludňajších hodinách využívať žiaci a deti materskej a základnej školy, ktorá je zameraná na basketbal, v popoludňajších hodinách od 16:00 do 19:00 a počas víkendov či letných prázdnin od 9:00 do 19:00, bude prístupné i širokej verejnosti.

Celá stavba je realizovaná z prostriedkov mesta Poprad a dôvodmi, pre ktoré sa takéto športovisko vybudovalo práve tu, je fakt, že areál tejto školy je jeden z najväčších v meste a tiež jeho poloha.

„V rámci areálu sa tak nachádza multifunkčné ihrisko s umelou trávou s mantinelmi i bez nich, kde je možné hrať hádzanú, volejbal a tenis, basketbalové ihrisko s tartanom, okrem toho je tu možnosť trénovať hod guľou, skok do diaľky, skok do výšky a tiež sa tu nachádza detské ihrisko a ihrisko s rôznymi zariadeniami na posilňovanie,“ vymenovala vedúca odboru výstavby na Mestskom úrade v Poprade Kristína Horáková s tým, že tento rok mesto ešte pristúpi k vybudovaniu multifunkčnej plochy na sídlisku Juh III vo vnútrobloku na Ul. Jarnej a zároveň pripravuje i projektovú dokumentáciu na detské ihriská v mestských častiach Juh, Západ a v centre, pričom k realizácii by sa malo postupne pristúpiť v ďalších rokoch.

„Okrem toho je v Centre voľného času plánovaná výstavba ľadovej plochy, ktorá bude v zimných mesiacoch slúžiť na korčuľovanie a v lete na hokejbal,“ prezradila Horáková.

Podľa vedúcej odboru školstva, mládeže a športu na Mestskom úrade v Poprade Edity Pilárovej, sú už vo všetkých školách na území mesta multifunkčné ihriská, i keď v niektorých len malé. „Ešte by bolo dobré, keby bolo ihrisko aj pri Francisciho škole, kde sa nachádza i Hotelová akadémia a Stredná zdravotnícka škola. Tu by možno bolo dobré spojiť finančné prostriedky, lebo v centre mesta takáto zóna chýba,“ uzavrela Pilárová a dodala, že v Poprade sa nachádza niekoľko športových škôl. Okrem tejto na Komenského ulici zameranej na basketbal, je to hokejová a plavecká v Spišskej Sobote, ďalej zameraná na gymnastiku na Dostojevského ulici, na bežecké lyžovanie na ulici Jarnej a na futbal a tenis vo Veľkej.

ZŠ s MŠ na Komenského ulici sa pýši nový moderným multifunkčným športovým areálo
46
Galéria
Foto: Monika Gécziová
Zdroj: poprad.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM