Marián Handzuš Basketbal

Po zvrate v úvode Iskra ovládla palubovku

V 28. kole basketbalovej extraligy mužov zdolal BK Iskra Svit ONYX Levice 94:71 (48:35) a v tabuľke sa o skóre posunul práve pred svojho súpera na šieste miesto.

// Najviac bodov: Čosič 21, Polakovič 18, Jefferson 17 – Bridgawaters 21, Urland 15 //

Zverenci trénera Ivana Fulgosiho vstúpili do zápasu veľmi zle, keď si domáci kormideľník musel vyžiadať oddychový čas za nepriaznivého stavu 2–13, do konca prvej štvrtiny sa však výbornou sériou vrátili basketbalisti Svitu do zápasu a prvý polčas už vyhrali o trinásť bodov.

Počas celého zápasu sa diváci mohli pozerať na utešené akcie, ukážkové boli hlavne smeče Jeffersona, ktorý sa po exportných prihrávkach od spoluhráčov vo výskokoch doslova vyžíval a musel svoju dynamiku krotiť po upozorneniach rozhodcov, veď by polámal len koše vo vlastnej aréne.

Dojem z dobrej hry Iskry pokračuje, po dvoch víťazných domácich zápasoch cestuje v sobotu na derby zápas do Spišskej Novej Vsi.