Policajti v klube: Kriminálny úrad finančnej správy vykonal kontrolu v HK Poprad

Policajné autá a zvýšený pohyb v priestoroch popradského hokejového klubu! Kriminálny úrad finančnej správy vykonal v pondelok v priestoroch HK Poprad, s.r.o., v Poprade kontrolu.

Martin Sýkora
Ilustračný obrázok k článku Policajti v klube: Kriminálny úrad finančnej správy vykonal kontrolu v HK Poprad
Zdroj: TASR

Nebolo niečo v poriadku?

Kriminálny úrad sa podľa vyjadrenia konateľa kamzíkov Neklana Herolda zameral na kontrolu minulých období. „Začiatkom roka 2016 sme prebrali zodpovednosť za hokej v Poprade. Tušili sme, že v minulých obdobia nemuselo byť všetko v poriadku. S tým sme do hokeja vstúpili. Pravdepodobné problémy z rokov 2011 – 2015, ktoré sú predmetom kontroly, sú následkom nekompetentnej práce minulého vedenia klubu prípadne aj nedostatočnej kontroly predchádzajúceho vedenia mesta,“ uviedol v tlačovej správe konateľ HK Poprad Neklan Herold, ktorý tiež uistil, že na chod klubu nemá táto kontrola žiaden dopad.

Dedičstvo minulosti

„Našich partnerov a fanúšikov chcem uistiť, že táto kontrola sa týka len minulých období a nijako neovplyvní chod klubu. Nemáme sa čoho báť, pretože od 1.1. 2016 je naša práca transparentná a v poriadku, za prechádzajúce obdobia nemôžeme niesť žiadnu zodpovednosť, ktorá leží na bývalom vedení klubu a mesta,“ prehlásil Herold.

Zdroj: TASR

Odporúčame