Samospráva

Poprad bude od nového roka poskytovať príspevok pri narodení prvého dieťaťa!

Mesto Poprad bude od nového roka poskytovať príspevok pri narodení prvého dieťaťa pre svojich obyvateľov vo výške 200 eur.

Ilustračný obrázok k článku Poprad bude od nového roka poskytovať príspevok pri narodení prvého dieťaťa!
Zdroj: Pixabay.com / CC0 1.0

Na štvrtkovom zasadnutí zastupiteľstva o tom rozhodli mestskí poslanci, ktorí zároveň schválili všeobecne záväzné nariadenie.

Vedúca sociálneho odboru na Mestskom úrade v Poprade Petra Zavacká pri predkladaní materiálu uviedla, že účelom je prispieť rodičom na pokrytie výdavkov na nákup potrieb pre novorodenca, vylepšiť finančnú situáciu mladých rodín, a tiež prispieť do ich rodinného rozpočtu.

„Týmto opatrením mesto tiež sleduje podporu zvýšenia pôrodnosti mladých rodín a ich zotrvanie v meste,“ dodala Zavacká.

V rámci platnej legislatívy poskytuje aj štát príspevok pri narodení dieťaťa, dotácia z mesta Poprad má byť doplnkom tejto podpory. Mesto predpokladá, že náklady na zabezpečenie tohto príspevku sa v budúcom roku vyšplhajú približne na 41 000 eur.

„Vychádzame zo štatistických údajov, keď sa v roku 2018 v Poprade narodilo prvorodičkám 206 detí,“ zdôvodnila Zavacká.

Počet obyvateľov najväčšieho mesta pod Tatrami dlhodobo klesá, podľa údajov zverejnených na stránke mesta žilo koncom júna v Poprade 50 149 obyvateľov. Podľa posledných údajov z evidencie obyvateľstva k 31. decembru 2018 malo trvalý pobyt v meste 50 161 ľudí, rok predtým to bolo 50 416 obyvateľov.

Celkový prírastok bol minulý rok na úrovni 1137 a úbytok 1373 občanov. Pre samosprávu je pritom hranica 50 000 obyvateľov veľmi dôležitá, najmä z pohľadu podielových daní, a tým aj príjmov do mestského rozpočtu.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Popradu a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie