Rôzne

Popradská nemocnica otvára novú ambulanciu: Na toto bude špecializovaná!

Nemocnica Poprad prezradila, že otvára novú ambulanciu. Pozrite si, na čo bude špecializovaná.

Ilustračný obrázok k článku Popradská nemocnica otvára novú ambulanciu: Na toto bude špecializovaná!
Zdroj: TASR

Nemocnica Poprad otvára novú ambulanciu špecializovanú na chirurgiu prsníkov, ktorá bude pôsobiť pri Chirurgickej ambulancii (priestory chirurgickej ambulancie na 2. poschodí polikliniky, číslo dverí P231).

Hovorkyňa popradskej nemocnice Sylvia Galajda uviedla, že lekár špecialista bude v ambulancii indikovať možnosti a spôsob chirurgickej liečby ochorení prsníka aj v spolupráci s klinickým onkológom, rádiológom, lekárom nukleárnej medicíny a klinickým genetikom s cieľom zvyšovať úroveň starostlivosti a chirurgickej liečby u pacientok s ochorením prsníka v podtatranskom regióne.

„Sme pracoviskom s dlhoročnými skúsenosťami v operáciách prsníka pre benígne aj malígne ochorenia. Využívame pritom zázemie špičkovo vybavených operačných sál Nemocnice Poprad, s možnosťou operácie harmonickým skalpelom, s peroperačnou gamasondou na identifikáciu sentinelovej lymfatickej uzliny a možnosťou peroperačnej histológie,“ uviedol primár Chirurgického oddelenia s JIS Nemocnice Poprad Tomáš Vnenčák.

Dôležitou súčasťou poskytovanej zdravotnej starostlivosti je v rámci chirurgického oddelenia aj pôsobenie plastického chirurga, v spolupráci s ktorým budú ďalej rozvíjané aj onkoplastické operácie a prsníkové implantáty.

Ambulancia pre chirurgiu prsníka v popradskej nemocnici bude ordinovať každý utorok v čase od 9.00 do 14.00 hod.

Ako uviedol generálny riaditeľ a predseda predstavenstva Nemocnice Poprad Peter Petruš, otvorením tohto špecializovaného pracoviska zdôrazňujú nielen dôležitosť prevencie, ale aj nevyhnutnej liečby, ktorej úspech je okrem iného citlivý na včasnú diagnostiku a následnú liečbu.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Popradu a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM