Martin Sýkora Hokej

Poprad dal doma aj Detvu: Hostia nemali šancu, kamzíci zaslúžene vyhrali

V 18. kole najvyššej slovenskej hokejovej súťaže privial západný vietor pod Tatry hráčov z Detvy. Na popradskom ľade však neoslnili a nechali kamzíkom všetky body.

Ilustračný obrázok k článku Poprad dal doma aj Detvu: Hostia nemali šancu, kamzíci zaslúžene vyhrali
35

V Poprade sa začínalo pietnou minútou ticha za odchovanca klubu Dávida Gáborčíka, ktorý zomrel včera vo Francúzsku, a jedného zo zakladateľov fanklubu HK Poprad Petra Výrosteka, ktorý podľahol chorobe. V prvej šanci sa ocitli domáci. Zagrapan ale prečíslenie 3 na 1 gólovo nevyriešil, jeho prihrávku na spoluhráčov prečítal brankár Detvy Petrík. Podobnú situáciu na opačnej strane hasil dobre sa vracajúci center prvého útoku Václav. Popračania sa otváracieho gólu dočkali na začiatku 9. minúty. Počas prvej presilovky „kamzíkov“ v zápase sa po vtipnej prihrávke Koyša trafil do odkrytej časti brány Belluš – 1:0. Zhruba 9 minút pred koncom prvej časti hry nevydržalo náraz hráčov plexisklo a v Poprade sa tak šlo do kabín na prvú prestávku predčasne.

Po oprave plexiskla v 12. minúte po Giľakovej akcii opečiatkoval konštrukciu popradskej bránky Ďaloga. Hra v druhej tretine bola poznačená častými vylúčeniami na oboch stranách. Najprv sa na začiatku 29. minúty pripomenul Dávid Bondra. Ten poslal za chrbát Petríka puk vyrazený brankárom Detvy po Kozákovej strele od modrej čiary. Po odohraní polovice riadneho hracieho času sa v Poprade telefonovalo. Detva zásluhou kapitána Sládeka po neprehľadnej situácii na hranici bránkoviska znížila, gól ale arbitri neuznali pre hru so zdvihnutou hokejkou. V ďalšom priebehu mali hostia takmer minútovú presilovku o dvoch hráčov, ale výborne sa brániacu trojicu Popradčanov neprekonali.

V 45. minúte sa pripomenul Koyš, ktorého do šance poslal Zagrapan. Petrík sa však prezentoval výborným zákrokom. O dve minúty neskôr predviedli domáci obrancovi Ťavoda so Salijom únik vo vlastnom oslabení, ktorý sa gólom neskončil. Na 3:0 zvyšoval pohotovou dorážkou Zagrapan. Čísté konto sa Vošvrdovi pokúsil počas presilovky zmariť hošťujúci Ščurko. S jeho zakončením si gólman Popradu poradil s vypätím všetkých síl. V 56. minúte už bolo 4:0 po delovke Ervinga od modrej čiary. Do konca zápasu sa hráčom hostí už nepodarilo skorigovať nepriaznivý výsledok. Pre brankára Popradu Vošvrdu je vychytaná nula proti Detve už tretím čistým kontom v sezóne.

HK Poprad – HC 07 Orin Detva 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Góly: 9. Belluš (Koyš, Mlynarovič), 29. Bondra (Kozák, Heizer), 52. Zagrapan (Ťavoda), 57. Erving (Belluš, Paukovček). Rozhodovali: Šteffik, Soós – Durmis, Soltész, vylúčení: 7:7, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 1214 divákov.
Poprad: Vošvrda – Petran, Brejčák, Salija, Ťavoda, Erving, Kozák, Fabian – Takáč, Mlynarovič, Václav – Kundrik, Zagrapan, Koyš – Svitana, Heizer, Bondra – Belluš, Paukovček, Macík
Detva: Petrík – Martin Chovan, Kuklev, Sládok, Hraško, F. Fekiač, Šimon, Hedera, Gachulinec – Ščurko, Jakuceňa, Puliš – Ďaloga, Murček, Giľák – Tibenský, Valent, Matúš Chovan – Král, V. Fekiač, Surový

František Štolc, asistent trénera Popradu: „Tento zápas sa začal ťažko, lebo Dávid Gáborčík mal blízky vzťah s veľa hráčmi. Chlapcom ďakujem za predvedený výkon, lebo sa im ťažko nastupovalo na tento zápas. Výhru venujeme Dávidovi.“
Josef Turek, tréner Detvy: „Zhrnul by som to krátko, boli sme slabším tímom, takto sa o víťazstvo nebojuje. Boli sme slabí v koncovke, Poprad bol lepší. Musíme podať úplne iný výkon, ak chceme získať body.“