Simona Ivančáková Hokej

Poprad doma nedal Martinu žiadnu šancu: Strelecký účet si otvoril Patrik Koyš

Hokejisti z Martina odišli z Popradu poriadne sklamaní. Popradským "kamzíkom" dokázali streliť len jeden gól, čo na body nestačilo. Premiérový gól v drese domácich si pripísal aj nováčik Patrik Koyš.

Ilustračný obrázok k článku Poprad doma nedal Martinu žiadnu šancu: Strelecký účet si otvoril Patrik Koyš

Zápas v Poprade nazastihol martinského brankára Dzubinu v reprezentačnej forme. V polovici 3. minúty ho doslova na hruškách nachytal ľahkou strelou Štefan Fabian a v bránke ho vymenil Gibl. Hostí gól vyburcoval k útočnej aktivite, ale bez gólového efektu. Najbližšie k zásahu bol Surovka, ale puk skackajúci po bránkovej čiare neupratal do siete. Keď hostia nevyužili dve presilovky za sebou, prišiel trest. Nenápadnú akciu Paločka s Dindom dokončil nestarnúci Arne Kroták, pre ktorého to bol už 499. zásah v jeho kariére.

Druhá tretina bola na šance vyrovnaná. Najprv po Bartečkovej strele hasil v bránkovisku Matejka, na druhej strane zachraňoval po zakončení hosťujúceho kapitána Vargu Šterbák. Poprad sa bez Suchého, Malinu a Paukovčeka v zostave gólovo presadil i v prostrednom dejstve. Šesťnásť sekúnd pred druhým odchodom do šatní sa strelou pomedzi Giblove betóny prezentoval Koyš, ktorý je pod Tatrami na hosťovaní z Trenčína.

Tretia tretina opäť gólovo patrila domácim. V presilovej hre po nahodení Heizera prepadol puk k osamotenému Paločkovi a ten už mal ľahkú úlohu – 4:0. Martinčania reagovali v 48. minúte oddychovým časom, ale ten im zvrat nepriniesol. Už o minútu na to sa po krásnom blafáku radoval Rusnák a na štadióne prepukli oslavy. Čestný úspech Martina zaznamenal štyri minúty pred koncom zápasu Tibor Varga.

HK Poprad – MHC Martin 5:1 (2:0, 1:0, 2:1)

Góly: 3. Fabian (Koyš, Heizer), 18. Kroták (Dinda, Paločko), 40. Koyš (Heizer, Kasík), 48. Paločko (Heizer, Kroták), 50. Rusnák (Kroták, Paločko) – 56. Tibor Varga. Rozhodovali: Lauff – Bogdaň, Korba, vylúčení: 4:2, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 1496 divákov

HK Poprad: Kostúr – Briják, Dinda, Gáborčík, Fabian, D. Šterbák, Kasík – Bartečko, Heizer, Koyš – Kroták, Rusnák, Paločko – R. Rapáč, Bajaruns, Štrauch – Achs, Števuliak

MHC Martin: Dzubina – Tabaček, Matejka, Rusina, Bačik, Dlouhý, Dvořák, Trávniček, Tomáš Varga – Tibor Varga, Galamboš, Surovka – Rzavský, Pokrivčák, Skladaný – Uhrík, Dírer, Poliaček – Rudzan, Jurášek, R. Varga

Idete po ceste a tie tváre hneď upútajú vašu pozornosť: Popradskí hokejisti sa ocitli na bilbordoch, čo je za tým?