Martin Sýkora Basketbal

Poprad mal na viac: Málo bodov, veľký boj a nakoniec víťazstvo Šamorína

Popradské basketbalistky privítali na domácej palubovke v 11. kole najvyššej slovenskej ženskej súťaže Šamorín, ktorý si vybojoval pod Tatrami tesné víťazstvo.

Zdroj: Dnes24.sk

Dievčatá spod Tatier mali výborný vstup do zápasu. Šamorínu dovolili v prvej štvrtine zaznamenať iba 7 bodov a črtal sa víťazný zápas. V druhej polovici prvého polčasu však hosťujúce basketbalistky zlepšili všetky herné činnosti a dostali Poprad pod tlak. Vyrovnané polčasové skóre však ešte nebolo výsledkovou tragédiou. „Výkonmi ideme hore. Ukazuje sa však naša neskúsenosť. Posledné dva zápasy sme hrali veľmi dobre, ale bolo to proti súperom, proti ktorým sme nemuseli. A to sa hrá všetkým ľahšie. Dnes to bolo o tom, že mohli sme vyhrať, čo sa aj ukázalo po prvej štvrtine, kedy sme viedli. Odrazu sme sa zasekli a nevychádzala nám streľba. Potrebujeme viac skúseností a vyhrať sa,“ hodnotila trénerka BAM Poprad Tatiana Gallová, ktorej zverenkyne dirigovala 19-bodová Rusiňáková. Na druhej strane však ukázala skúsenosti hrajúca asistentka trénera Timea Sujová, ktorá bojovným výkonom postupne dostala Šamorín na koňa. "Je sem ťažké cestovanie, čo nás v úvode uspalo a začali sme ospalo, z čoho sme sa nevedeli celý zápas dostať. To ma mrzí, pretože ostatné zápasy hráme dobre. Máme úzky káder, zranené hráčky, ktoré musia hrať so sebazaprením a choré,“ vysvetlila šamorínska líderka. Poprad bojoval o výsledok do poslednej minúty, ale štvorbodové manko z tretej štvrtiny nedokázal dobehnúť.

„Mi to príde, že sa dievčatá zľakli, zahadzovali sme vyložené šance spod koša, dvojtakty, ale to neovplyvníme,“ dodala Gallová.

Popradčankám ostali len oči pre plač a pozápasová trpká príchuť, pretože v tomto zápase mohli naplno bodovať a mali. „Bol to bojovný zápas, bojovalo sa o každú loptu a som rada, že sme to lepšie zvládli my,“ uzavrela Sujová.

BAM Poprad – ŠBK Šamorín 52:56 (26:26)
Najviac bodov: Rusináková 19, Havranová 7, Filičková 6 – Lelkešová a Sujová po 15, Vyňuchalová 12.

BAM Poprad - ŠBK Šamorín 12/2018
9
Galéria
Foto: Oliver Ondráš / Zdroj: TASR
Zdroj: poprad.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM