Samospráva

Poprad otvorí detské jasle od 3. júna: Takéto sú podmienky

Mesto Poprad otvorí detské jasle na Ulici mládeže od 3. júna. Informuje o tom radnica na svojej internetovej stránke s tým, že zamestnancov zariadenia vo štvrtok (28. 5.) testovali rýchlotestami na ochorenie COVID-19, pričom všetci skončili s negatívnym výsledkom.

Ilustračný obrázok k článku Poprad otvorí detské jasle od 3. júna: Takéto sú podmienky
Zdroj: Mesto Poprad

Mesto uvádza, že zamestnanci zariadenia musia dodržiavať viacero opatrení na zamedzenie šírenia ochorenia COVID-19. Po príchode dieťaťa do zariadenia uskutočnia ranný filter, ktorý zahŕňa meranie teploty. Jednotlivé skupiny detí budú ráno prichádzať do zariadenia v stanovenom čase a do budovy budú vstupovať cez určený vchod.

Zamestnanci zabezpečia v miestnosti, kde sa zdržiava skupina detí, časté vetranie a organizujú väčšiu časť dňa vonku. Pravidelne dezinfikujú všetky priestory zariadenia a zabezpečia minimálne jeden meter vzdialenosť medzi ležadlami na spanie pre deti. Stravovanie bude zabezpečené štandardným spôsobom, avšak vo zvýšenej miere sa bude dbať na dodržiavanie opatrení súvisiacich s prípravou stravy.

Deti do troch rokov nemusia mať prekrytú tvárovú časť.

Podľa radnice, zákonný zástupca dieťaťa do budovy zariadenia v žiadnom prípade svojvoľne nevstupuje, len podľa dohodnutého harmonogramu. V priestoroch zariadenia sa zdržiava maximálne desať minút, a to vždy s rúškom na tvári.

Dieťa odovzdáva a preberá v stanovených časoch, nie ľubovoľne. Pri prvom nástupe dieťaťa alebo po každom prerušení viac ako tri dni predkladá zodpovednému zamestnancovi písomné „čestné vyhlásenie zákonného zástupcu o zdravotnom stave dieťaťa“ a „usmernenie týkajúce sa návratu detí do zariadenia starostlivosti o deti do troch rokov veku dieťaťa – podmienky prevádzky zariadenia“. Zákonný zástupca bezodkladne informuje zodpovedného zamestnanca a vedúcu zariadenia o podozrení, potvrdenom výskyte COVID-19 alebo o nariadenej karanténe u dieťaťa. Za týchto okolností bude dieťa zo zariadenia vylúčené.

Vynovené popradské jasle: Investícia za vyše 14 000 eur
5
Galéria
Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie