Ľubomír Hudačko Správy

Poprad sa ňou môže pýšiť právom: NÁDHERNÁ rozsvietená výzdoba už skrášľuje mesto, FOTO

Rozsvietenie zabezpečil príchod Mikuláša spoločne s primátorom Antonom Dankom. Zásadnú udalosť sme si nenechali ujsť ani my, prinášame vám zábery z miesta.

Ilustračný obrázok k článku Poprad sa ňou môže pýšiť právom: NÁDHERNÁ rozsvietená výzdoba už skrášľuje mesto, FOTO
35
Galéria

Na ten moment čakali stovky detí, na námestí v Poprade sa v pondelok podvečer nebolo kam pohnúť. Rodičia im chceli dopriať čo najlepší výhľad, Mikuláš prišiel načas a slávnosť sa mohla začať.

Oči všetkých čakajúcich potešil hneď odpočtom a zažatím svetiel, k dokonalosti už chýbal iba sneh.

Mikuláš sa s primátorom Antonom Dankom navzájom pýtali, kde sa snehová nádielka zasekla. Deti však najviac aj tak zaujímalo, ako to bude po zotmení vďaka vianočnej výzdobe vyzerať.

Bohatá výzdoba

A musíme uznať, že Poprad má naozaj najkrajšiu a mimoriadne bohatú výzdobu. Je plná svetiel, originálnych motívov, od zvieracích v životnej veľkosti až po klasické na pouličných stĺpoch.

„Viac dozdobené sú stromy pri evanjelickom kostole. Pri nich je opäť osadená selfie obálka. Zachovaná ostáva aj srdcová fantázia na stromoch, a tiež lampová fantázia a guľa pri kostole,“ vyratúva René Šoltés, vedúci organizačného odboru MsÚ Poprad.

Veveričky aj sobíky

V parku pri kine Tatran si opäť svoje miesto našli zvieratká. Do korún stromov zasadli vtáky, na konároch nájdete aj veveričky a na zemi im spoločnosť robia jelene a sobíky.

Brána pri obchodnom centre i na konci námestia zostala zachovaná.

Rodinka medveďov si tento rok svoje miesto našla v parku oproti kaviarni pri fontáne, kde kedysi boli hríbiky. Na tradičnom mieste ostali aj hviezdne brány i nápis Poprad.

Ako to na mieste vyzeralo si môžete už ale sami pozrieť v bohatej priloženej fotogalérii.

Objektívom: Námestie v Poprade už skrášľuje nádherné vianočné osvetlenie
35
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM