Poprad sa z Nitry vracia bez bodov. V nedeľu cestuje do Košíc

Kamzíkom patrí aj tri kolá pred koncom základnej časti piate miesto. Jeden bod na nich stráca Žilina a tri body za nimi je Trenčín. Hokejisti HK Poprad sa už musia sústrediť na ťažký zápas s Košicami, ktorý ich čaká v nedeľu.

Ilustračný obrázok k článku Poprad sa z Nitry vracia bez bodov. V nedeľu cestuje do Košíc

Favorit stretnutia spod Zobora viedol po štvrťhodine hry 3:0, keď v nitrianskom drese presne mierili Štefanka, Ručkay a Blackwater. V 16. minúte hostia stanovili stav prvej tretiny na 3:1 Fabianom z pohľadu domácich.

Aj druhú časť zápasu vyhrali Nitrania, v polovici stretnutia zvýšil ich vedenie na opäť trojgólový rozdiel Ručkay, Kasík v 35. minúte korigoval na 4:2, no dve minúty pred druhou sirénou skóroval nitriansky Kanaďan Milam.

V tretej časti zápasu padli dva góly, na každej strane jeden. Najskôr obranca hostí Jaborník znížil, no konečnú podobu výsledku na 6:3 dal v 46. minúte tečom Štefankovej strely Macík.

Andrej Kmeč, asistent trénera Nitry: „Čakali sme, že Poprad príde s mladými chlapcami, ktorí dobre korčuľujú, sú nepríjemní a sme radi, že sme to strhli na našu stranu. Verím, že ten náš výkon smerom k play off bude len rásť.“

Juraj Halaj, asistent trénera Popradu: „Bol to dobrý zápas, narazili sme na silnú Nitru, no v rovnovážnom stave sme boli vyrovný súper. Nitra má skúsených hráčov, čo bolo vidieť najmä v presilových hrách, kde nám dali dva góly. Naši chlapci odviedli to, čo je v našich momentálnych silách a môžem im len poďakovať.“

HK Nitra – HK Poprad 6:3 (3:1, 2:1, 1:1)
Góly: 10. Štefanka (Baker, Macík), 13. Ručkay (Beca, Kutálek), 15. Blackwater (Slovák, Ordzovenský), 32. Ručkay (Beca, Mezei), 38. Milam (Blackwater, Laliberte), 46. Macík (Štefanka) – 16. Fabian (Lantoš), 35. Kasík (Koyš, Heizer), 43. Jaborník (Suchý, Mikula).
Rozhodovali: Novák – Kacej, Stanzel, vylúčení: 7:4, presilovky 2:1, oslabenia: 0:0, 2644 divákov

HK Nitra: Lakosil – Ordzovenský, Milam, Milo, Baker, Mezei, Podhradský, Kuzma, König – Blackwater, Slovák, Laliberté – Stloukal, Štefanka, Macík – Kutálek, Beca, Ručkay – Bajtek, Bene, Pupák

HK Poprad: Svoboda – Fabian, Jaborník, Dinda, Suchý, Kasík, Pařízek, Šterbák, Gáborčík – Paločko, Lantoš, Malina – Mikula, Paukovček,Šte­vuliak – Koyš, Heizer, Štrauch – Lindeman, Toma, Achs