Ľubomír Hudačko Správy

Poprad už skrášľujú tulipány: Kraľujú farby lososovo ružová, biela i žltá, FOTO

Tešiť sa z nich ľudia môžu na veľkom kruhovom objazde, na Námestí sv. Egídia či na sídlisku JUH pri Kostole sv. Cyrila a Metoda, na Štefánikovej ulici.

Ilustračný obrázok k článku Poprad už skrášľujú tulipány: Kraľujú farby lososovo ružová, biela i žltá, FOTO
11
Galéria

Naše mesto aj tento rok rozkvitlo do nádherných farieb. Ich pestrosť a druh sa každý rok mení a sú privezené priamo z krajiny tulipánov – Holandska. Mesto Poprad o tom informuje na sociálnej sieti.

Vysadených bolo vyše 21-tisíc kusov cibúľ ešte v septembri minulého roku len na hlavnom kruhovom objazde. Ďalšie tisícky na ostatných priestranstvách.

Čo je novinkou?

„Túto jar v meste kraľuje farba lososovo ružovej, biela, žltá a ostatný mix farieb. Tešiť sa z nich ľudia môžu na veľkom kruhovom objazde, na Námestí sv. Egídia, na sídlisku JUH pri Kostole sv. Cyrila a Metoda, na Štefánikovej ulici, Ul. Levočskej, v predstaničnom parku a ostatných kruhových objazdoch vrátane mestských častí. Tohtoročnou novinkou je Allium – cesnak obrovský, ktorý každú chvíľu rozkvitne. Cesnak bol vysadený na veľkom kruhovom objazde a pred Mestským úradom v troch farbách – cyklámenovej, bielej a fialovej,“ uviedla vedúca oddelenia životného prostredia MsÚ Daniela Gerčák Polaštiková.

Po odkvitnutí tulipánov sa cibule vyberú, poškodené sa vytriedia a zvyšok sa po očistení uskladní.

Pred jesenným vysádzaním sa následne doplnia požadované počty cibuliek. Tulipány po odkvitnutí nahradia letničky. Tie sú vysádzané po celom meste – všade tam, kde sú kvetinové záhony a mobilná zeleň. Výsadbe letničiek, rovnako ako pri výsadbe tulipánov, predchádza detailná príprava.

Viac záberov nájdete vo fotogalérii.

Objektívom: Tulipány v Poprade skrášľujú mesto vo viacerých lokalitách
11
Galéria

Viac správ z Popradu a okolia:

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM