Poprad vyhral nad Nitrou. Podarilo sa mu to len druhýkrát v sezóne

V poslednom domácom zápase základnej časti Tipsport Extraligy nastúpila proti Popradu Nitra. Po bezzubom výkone hostí sa stal hrdinom zápasu domáci brankár Sidor s vychytanou nulou.

Ilustračný obrázok k článku Poprad vyhral nad Nitrou. Podarilo sa mu to len druhýkrát v sezóne

O čosi lepšie začali domáci. Najskôr Hvila po dobrej kombinácii prvého útoku prepálil Lacovu svätyňu, potom v prečíslení Balán namiesto prihrávky volil strelu. Skóre napokon otvoril Vandas v 17. min, keď si pri signalizovanom treste nakorčuľoval poza obranu hostí a blafákom pokoril nitrianskeho brankára.

Druhý gól strelil Poprad hneď v úvode prostrednej časti, keď rozhodcovia neprerušili hru po zranení Raisa a z protiútoku Vaic nabil Smotrilovi na jeho prvý gól v popradskom drese – 2:0. Nitra mohla znížiť najskôr dôrazným Pupákom, v presilovke pred Sidorom neuspel ani Mašlonka, či od modrej dobrou strelou Ordzovenský. Nitra pôsobila v útočnej fáze naozaj bezducho a vo vlastnej početnej výhode mohla ešte i inkasovať, no puk z hokejky Hvilu sa zastavil tesne pred bránkovou čiarou. Hneď po pol minúte hry pálil od modrej König, no Sidor sa zaskvel.

Odovzdaní Nitrania ani v ďalšom priebehu toho veľa nevymysleli a naďalej dominovali domáci. Tí viedli 10 min. pred treťou sirénou už o tri góly, Hvila doťukol pekný Balánov pas do siete. Nitra sa nezmohla ani len na kontaktný gól, v závere ešte výborným zákrokom Laco hasil pred Bucovou strelou.

HK Poprad – HK Nitra 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Góly: 17. Vandas, 23. Smotrila, 50. Hvila. Rozhodovali: Lokšík, Gašparík – Kalina, Gavalier, vylúčení: 7:8, navyše: Stals – Bača obaja 10 minút za úder do hlavy a krku, presilovky 1:0, oslabenia 0:0, 1335 divákov

HK Poprad: Sidor – M. Šterbák, Suchý, Kovačevič, D. Brejčák, D. Devečka, Fabian, Kurali, Jáchym – Vandas, Balán, Hvila – D. Buc, Klouda, Jabrocký – Ľ. Vaic, Stals, Smotrila – Matúš Paločko, Stanfield, S. Takáč
HK Nitra: M. Laco – König, Bača, Vosátko, Ordzovenský, Nádašdi, Rais, Kuzma, Vantroba, Trefný – Tománek, Stümpel, Pupák – Podstavek, Piatak, Hrnka – Mašlonka, Hamrák, L. Novák – Kadura

Milan Jančuška, tréner Popradu: „Výsledok aj hra ma teší. Takticky sme zápas zvládli. Už v prvej tretine sme pritom mohli vyhrávať aj väčším rozdielom. Brankár Sidor podal veľmi dobrý výkon a zmaril šance súpera. Naša forma má pred play off stúpajúcu tendenciu.“

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: „Keď nedáme gól, nezaslúžime si vyhrať. Viac k tomu nemám, čo dodať.“