Popradčania do Bystrice meškali. A nechali tam aj všetky body

Kamzíci pod Urpín pre výmenu vodiča autobusu kvôli jeho zdravotnej indispozícii meškali, takže nestihli rozkorčuľovanie.

Ilustračný obrázok k článku Popradčania do Bystrice meškali. A nechali tam aj všetky body

Domáci akoby sa prispôsobili ospalému tempu a diváci videli nezaujímavý, nudný hokej. Až v samom závere úvodného dejstva sa diali veci. Najprv neuspel zoči – voči brankárovi Popradu Matoušek, na opačnej strane neprekonal Bacashihuu z rýchleho prechodu do útoku Semorád. Napokon však puk skončil v sieti, a to za Šúrekom, pretože z prihrávky Buca od zadného mantinelu ťažil pri pravej žrdi pohotový Hickmott tri sekundy pred prvou prestávkou.

V druhej tretine mohli vyrovnať Podtatranci v oslabení. Strelu Lichanca bystrický brankár vyrazil, no neuspel ani mladý Bondra z dorážky. Do vedenia tak išli domáci po kurióznom góle. Puk sa nečakane odrazil od mantinelu inam než predpokladal Šúrek, takže Tamáši ho nemal problém poslať medzi žrde. Tento hokejista mohol pridať aj tretí gól svojho mužstva , ale sám pred popradským gólmanom pohorel. Hostia mali najbližšie k zníženiu skóre v početnej výhode v 36. minúte, no voľný Ježek si neporadil s Bacashihuom a neskôr pred odkrytou jeho svätyňou netrafil puk pre zmenu Bondra.

V tretej tretine najprv Kafka z dobrej pozície minul bránku Popradu, no mrzieť ho to nemuselo, pretože v 44. minúte nová posila Bystrice Skalický z ľavej strane našiel dobre postaveného a hlavne voľného Bortňáka pred bránkou, ktorý pokoril Šúreka – 3:0. Domáci už potom kontrolovali vývoj stretnutia, hosťom toho veľa nedovolili, zápas sa prakticky iba dohrával.

HC'05 iClinic Banská Bystrica - HK Poprad 2:0
9

Petr Jonák, tréner Popradu: „Pre nás ten zápas nezačal dobre už po ceste, keď nám skolaboval vodič autobusu a musela ho odviesť záchranka. Vyše hodiny sme stáli a prišli sme do Bystrice iba dvadsať minút pred zápasom. Bohužiaľ nám nebolo umožnené rozkorčuľovanie, takže sme vhupli rovno do zápasu. Chlapci odohrali vyrovnanú prvú tretinu so súperom, ale v poslednej minúte pred prvou prestávkou sme inkasovali gól po hrubej individuálnej chybe nášho hráča. V druhej boli domáci jednoznačne lepší, ale v tretej sme opäť zrovnali krok s Bystričanmi, no trápi nás koncovka, nevieme dávať góly. S jedným, alebo so žiadnym sa iba ťažko vyhráva stretnutie.“

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: „Začiatok zápasu bol z našej strany pomalší, bolo badať, že sme dlhšie nehrali. Rozbehli sme sa až v druhej tretine, dali sme na 2:0, no súper bol neustále nebezpečný. V tretej tretine sme sa zamerali na dobré bránenie. Šancí na oboch stranách nebolo veľa. Je to zaslúžené víťazstvo, avšak Poprad nehral zle, urobil progres a ak takto bude hrať, pôjde v tabuľke nahor.“

HC '05 iClinic Banská Bystrica – HK Poprad 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Góly: 20. Hickmott (Buc, Bortňák), 27. Tamáši (Matoušek), 44. Bortňák (Skalický). Rozhodovali: Štefik, Jura – Bogdaň, M. Korba, vVlúčení: 4:3, presilovky: 0:0, oOslabenia: 0:0, 2212 divákov

Banská Bystrica: Bacashihua – Kubka, I. Ďatelinka, Wishart, Maione, Mihálik, Matuškin, Ťavoda, Luža – Buc, T. Surový, Hickmott – M. Lunter, Češík, Matoušek – Kafka, Bortňák, Skalický – Andrisík, Tamáši, Truchno

Poprad: Šúrek – Kurali, R. Suchý, Fabian, Dinda, Pokovič, Chaloupka. Cutting – Zagrapan, Mlynarovič, Lapšanský – Semorád, Ježek, Kroták – Lichanec, Troliga, D. Bondra – Štrauch, Paločko, Výhonský