Samospráva

Popradská radnica podáva pomocnú ruku zaneprázdneným rodičom: V piatok sa rozhodne o škôlkach

Mesto Poprad chce otvoriť materské školy pre deti rodičov, ktorí kvôli pracovnému vyťaženiu, nemajú kam dať svoje deti.

Ilustračný obrázok k článku Popradská radnica podáva pomocnú ruku zaneprázdneným rodičom: V piatok sa rozhodne o škôlkach
Zdroj: TASR/František Iván

Mesto Poprad chce od pondelka (18.1.) otvoriť svoje materské školy (MŠ) pre deti rodičov, ktorí to nevyhnutne potrebujú. To znamená, že musia byť v práci, nemajú kde umiestniť svoje dieťa a nemôžu pracovať formou home office. Informuje o tom radnica na svojej webovej stránke.

Rodičia prihlasujú svoje deti v kmeňovej MŠ do piatka (15. 1.) do 12.00 h. Riaditeľ materskej školy následne v piatok oznámi, či MŠ bude od 18. januára otvorená,“ priblížila samospráva.

Ak sa do niektorej materskej školy prihlási nízky počet detí, riaditeľ bude prostredníctvom webovej stránky MŠ informovať o ďalšom postupe.

Mesto žiada rodičov, aby túto situáciu nezneužívali a prihlásili svoje deti len v prípade, ak to nevyhnutne potrebujú. Radnica chce týmto krokom efektívne využiť kapacity, ľudské i finančné zdroje, znížiť mobilitu v mimoriadnej situácii, ale aj umožniť všetkým rodičom, ktorí to nutne potrebujú, umiestniť ich dieťa do materskej školy.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Nový koronavírus na Slovensku:

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM