Správy Samospráva

Popradská radnica: Správa mestských komunikácií je na zimu pripravená, pribudli TIETO stroje

Koľko peňazí a materiálu je vyčlenených na túto zimu?

Ilustračný obrázok k článku Popradská radnica: Správa mestských komunikácií je na zimu pripravená, pribudli TIETO stroje
Zdroj: TASR

Správa mestských komunikácií (SMK) Poprad je na zimnú údržbu 2020/2021 pripravená. Informovalo o tom mesto na svojej webovej stránke.

Záleží od počasia

„Sklady sú naplnené, máme posypový materiál ako kamenná drvina 0/4, 2/5, 4/8, vyše 100 ton posypovej soli na posyp ciest, ktorú priebežne doplňujeme. K dispozícii máme aj firmy, ktoré disponujú technikou a pracovníkmi na ručné dočisťovanie chodníkov a veľmi nám pomáhajú aj malé obecné služby,“ uviedol riaditeľ SMK Poprad Peter Fabian.

Ako ďalej priblížila radnica, v roku 2020 zakúpila pre SMK Poprad pracovný stroj AVANT 760 a malý traktor FARMTRAC 30 na údržbu chodníkov.

Na celkovú zimnú údržbu v roku 2019/2020 organizácia použila finančné prostriedky vo výške 452 500 eur. Predpokladaná výška finančných prostriedkov na zimné obdobie 2020/2021 je plánovaná vo výške minulého obdobia. Všetko však záleží aj od poveternostných podmienok.

Pomôže mestská polícia

Dôležitú úlohu podľa samosprávy zohráva mestská polícia, ktorá bude operatívne spolupracovať s SMK Poprad, hlavne čo sa týka vozidiel parkujúcich na chodníkoch, ktoré tvoria prekážky v zimnej údržbe.

„Aj keď spád snehu v posledných rokoch nie je tak intenzívny, pre našu organizáciu je zimná údržba náročná z dôvodu vysokej vlhkosti ako dážď, hmla, sneženie a z toho vyplývajúce námrazy,“ vysvetlil Fabian.

Kam s úsporou

Ušetrené finančné prostriedky v nasledujúcom roku použijú na opravy mestských komunikácií a chodníkov. V prípade zhoršených poveternostných podmienok, respektíve kalamitného stavu, sa SMK riadi podľa prijatého operačného plánu pre výkon zimnej údržby.

Mesto doplnilo, že spoločnosť Brantner Poprad zase zabezpečuje ručné odpratávanie snehu, námrazy a posypu z nástupných plôch zastávok MHD a priľahlých chodníkov, zo vstupov na priechody pre chodcov, schodov, prechodových lávok cez vodné toky, postrekovanie emulziou a posyp cestnou soľou na vybratých lokalitách.

Sledujte nás aj na našom FacebookuInstagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Popradu a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM