Utorok 23. júl 2019 Oľga  17 °C
Kultúra

Popradské kultúrne leto vo veľkom štýle: Pozrite si tohtoročný kompletný PROGRAM

Popradské kultúrne leto 2019 štartuje onedlho. To domácim i návštevníkom mesta prinesie až 95 vystúpení rôznych umeleckých telies z desiatich zahraničných krajín. Na čo všetko sa môžeme tešiť?

Ilustračný obrázok k článku Popradské kultúrne leto vo veľkom štýle: Pozrite si tohtoročný kompletný PROGRAM
Foto: Peter Handzuš

„Samospráva v tomto roku pristúpila k inovácií tohto festivalu, výsledkom ktorého je striedanie žánrov počas každého dňa v týždni, čím poskytne návštevníkom mesta bohatú programovú ponuku,“ uviedla hovorkyňa Mesta Poprad Jarmila Hlaváčová.

Všetky pondelkové večery tak budú patriť jazzu. V rámci nich sa predstavia tí najlepší z najlepších, ako Eugen Botoš a Róbert Vizvári, český spevák Dan Bárta a Robert Balzar Trio a nebude chýbať ani slovenská legenda, významná osobnosť slovenského džezu Peter Lipa and Band.

Každý utorok sa predstaví jedna revivalová kapela. Na nerozoznanie od originálu sa predstaví napríklad Kiss for ever Band z Maďarska, Eric Clapton Revival, World Roxette tributte Band Rockset a chýbať nebude ani Queenmania.

„Ďalšou novinkou samosprávy je otvorenie zóny pre najmenších a to každú stredu od 15.00 do 18.00 hod. na námestí sv. Egídia,“ zdôraznila Hlaváčová s tým, že večerné “Cool“ vystúpenia budú určené teenagerom, ktorí môžu vidieť nie len tanečné vystúpenia Mira Bruise Žilku, Nora Grofčíka, ale aj zábavné divadelné predstavenia Oteckovia a teenageri alebo Naša triedna.

Návštevníci sa, podľa slov hovorkyne, môžu tešiť aj na divadelné štvrtky, kde na všetkých čaká divadelné predstavenie Hľadá sa nový manžel s Jožom Pročkom, Zuzanou Tlučkovou a Mariánom Labudom ml., “One man Show“ zabávača a kúzelníka v jednom Richarda Nedveda, či Divadlo Commedia s predstavením Don Quichot a Sancho Panza.

Piatky budú spojené s koncertami rockových a popových kapiel, v rámci ktorých vystúpi Korben Dalas s popradskou predkapelou Ostrov, Henry Tóth and Zeus, Katarzia, ale aj fenomenálny huslista Filip Jančík, ktorý žne v zahraničí jeden úspech za druhým.

Sobotné dopoludnia budú už tradične patriť rozprávkam pre deti a večery open-air filmových premietaniam, zároveň v júli čaká návštevníkov známy Bažant kinematograf-letné kino na kolesách. Nedeľné popoludnia budú venované folklóru a promenádnym koncertom.

Popradské kultúrne leto 2019 spolu s letnou turistickou sezónou otvorí vo veľkom štýle legendárna nemecká skupina Saragossa Band. Hity Hands Up, Agadou či Zabadak zahrá naživo na námestí sv. Egídia v piatok, 28. júna o 19.00 hod. „V tento deň máme pre všetkých návštevníkov pripravené ešte jedno veľké zahraničné hudobné prekvapenie, ktoré nás všetkých roztancuje, a o ktorom sa včas dozviete,“ prezradila Hlaváčová a dodala, že Popradské kultúrne leto vyvrcholí 6. septembra na námestí sv. Egídia, kde sa predstaví známa česká legenda Josef Laufer s programom „Představení jedného muža“ plného príbehov, pesničiek a zábavných scénok. Tento deň ukončí koncert hviezdy, ktorou je nesporne Rico Sanchez and Gipsy Kings Party.

Ako hovorkyňa doplnila, súčasťou festivalu Popradské kultúrne leto 2019 sú aj dva festivaly a to Viva Italia, ktorý už máme úspešne za sebou a Made in Slovakia, ktoré sa uskutoční v dňoch 31. júla až 3.augusta na námestí sv. Egídia a kde samozrejme nebudú chýbať originálne a autentické slovenské výrobky a ľudovo-umelecká tvorba s pestrým kultúrnym programom, ktorý je pre tento rok žánrovo rozdelený do dní.

„V stredu 31. júla sa predstavia Slovenské legendy Vašo Patejdl a Paľo Drapák, vo štvrtok v programe Folklór Števo Štec a Čarovné ostrohy, v piatok Poprad sa baví zaspieva Ivana Regešová, Peter Marcin so Starmániou a Kmeťo Band,“ uzavrela Hlaváčová s tým, že Made in Slovakia vyvrcholí v sobotu programom Made in Poprad prehliadkou našich domácich umelcov.

foto: ilustračné

Zdroj: Mesto Poprad