Popradské nábrežie plánujú revitalizovať: Povedie tadiaľ cyklochodník

Nábrežie rieky Poprad od budovy Mestského úradu v Poprade po miestny akvapark plánuje samospráva revitalizovať. Projekt odsúhlasili poslanci popradského zastupiteľstva.

Martin Sýkora
Ilustračný obrázok k článku Popradské nábrežie plánujú revitalizovať: Povedie tadiaľ cyklochodník
Zdroj: Dnes24.sk

Poslanci na aprílovom zasadnutí mestského zastupiteľstva vyčlenili na vypracovanie projektovej dokumentácie na tento zámer 27 800 eur. Revitalizácia zahŕňa priestor pozdĺž navrhovanej cyklotrasy, v smere od budovy mestského úradu až po akvapark pri zimnom štadióne.

Kompletná prestavba nábrežia

Výsledkom revitalizácie by mala byť oprava peších komunikácií, oprava či výmena zábradlia pozdĺž riečiska rieky Poprad spolu s prípadnými oddychovými terasami zachádzajúcimi až nad vodnú hladinu.

„Návrh zahŕňa výmenu existujúceho mestského mobiliáru, rekonštrukciu detských ihrísk a zelene pozdĺž celej trasy. V nadväznosti na osvetlenie cyklochodníka bude riešené aj verejné osvetlenie peších trás a oddychových zón,“ uviedol vedúci odboru urbanizmu a priestorového plánovania Mestského úradu v Poprade Ľuboslav Mlynarčík.

Zdroj: Dnes24.sk

Plánom je mestská promenáda

Na pešej trase budú orientačné prvky upozorňujúce na dôležité body záujmu, napríklad na históriu, kultúru či architektúru. „Po dobudovaní cyklotrasy, ako aj pešej trasy, vznikne mestská promenáda pre všetky vekové kategórie obyvateľstva a rôzne záľuby. Vznikne mestský koridor pre užitočné trávenie voľného času, ako aj aktívnej dochádzky do zamestnania alebo bežného transferu,“ dodal Mlynarčík.

S výstavbou cyklotrasy by sa malo začať ešte v tomto roku, rozdelená by mala byť do štyroch etáp.

Ako prvý by sa mal revitalizovať úsek od veľkej kruhovej križovatky pri mestskom úrade po miestny akvapark. Samospráva sa pri výstavbe cyklochodníka bude uchádzať aj o prostriedky zo zdrojov EÚ.

Zdroj: TASR

Odporúčame