Kultúra

Popradské sobotné prehliadky v novom štýle: Budú aj ochutnávky

Mestská informačná kancelária (MIK) Poprad pripravila na leto mimoriadne podujatia s názvom Popradské sobotné prehliadky.

Ilustračný obrázok k článku Popradské sobotné prehliadky v novom štýle: Budú aj ochutnávky
Zdroj: TASR

Návštevníkom priblížia, okrem výroby piva či krištáľu, aj Poprad a jeho mestské časti. Informovala o tom riaditeľka MIK Poprad Lucia Pitoňáková.

Prvú sobotu v júli a v auguste majú návštevníci možnosť zažiť večernú prehliadku námestia a kostola sv. Egídia spojenú s výstupom na vežu počas západu slnka. Ďalšie soboty sa vždy o 16.00 h uskutoční prehliadka niektorej mestskej časti – Veľká, Spišská Sobota a Kvetnica, alebo návšteva vybraných popradských prevádzok zaoberajúcich sa produkciou piva, krištáľu či destilátov,“ uviedla Pitoňáková.

Vysvetlila, že tieto prehliadky sú buď zdarma alebo ich účastníci hradia iba cenu ochutnávky. K prehliadke liehovaru v Strážach a pred vychádzkou v mestskej časti Kvetnica poskytujú záujemcom, ktorí sa vopred nahlásia, tiež bezplatný transfer spred MIK Poprad.

Skupiny od päť osôb si ktorúkoľvek z týchto prehliadok môžu objednať za štandardných podmienok aj pre iný termín,“ doplnila riaditeľka.

Okrem uvedených mimoriadnych prehliadok pokračujú aj celoročné pravidelné prehliadky kostola sv. Egídia s možnosťou výstupu na vežu v pracovných dňoch o 15.00 h a v sobotu o 17.00 h.

Od 1. júla prechádza MIK Poprad na letnú otváraciu dobu a počas týždňa je návštevníkom k dispozícii od 8.00 h do 20.00 h. Víkendové časy ostávajú nezmenené – od 15.30 h do 19.30 h.

Zdroj: TASR

Najčítanejšie