Záchranári skokanom nedokázali pomôcť: Tragický tandemový zoskok

Pri nehode asistovali aj popradskí leteckí záchranári, ktorým sa však, žiaľ, život ani jednej z obetí nepodarilo zachrániť. Pri tandemovom zoskoku vyhasli dva životy.

Martin Sýkora
Ilustračný obrázok k článku Záchranári skokanom nedokázali pomôcť: Tragický tandemový zoskok
Foto: Peter Handzuš / Zdroj: Dnes24.sk

Dvaja paraglajdisti zahynuli v nedeľu v dopoludňajších hodinách na Donovaloch v Banskobystrickom okrese počas tandemového zoskoku. O tragickej udalosti informovala Horská záchranná služba (HZS) na svojej internetovej stránke.

„V oblasti Novej hole počas štartu tandemového zoskoku s padákom spadli z výšky približne 20 až 30 metrov dvaja paraglajdisti – 39-ročný inštruktor a 59-ročná klientka. Na mieste začali s kardiopulmonálnou resuscitáciou svedkovia pádu,“ uviedla HZS.

Po niekoľkých minútach prišli na miesto udalosti záchranári HZS. „Okrem nich boli vyslané aj dve posádky Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby z Banskej Bystrice a Popradu, ako aj posádka Rýchlej zdravotnej pomoci zo Starých Hôr. Napriek snahe všetkých zúčastnených lekárov a záchranárov sa nepodarilo zachrániť život ani jedného z dvojice paraglajdistov,“ dodala HZS.

Foto: Ilustračné

Zdroj: Horská záchranná služba

Odporúčame