Pavol Hrabovský Hokej Samospráva

Popradský hokej sa dočkal: Vyrastie tu najmodernejšia tréningová hala na Slovensku! VIDEO

Vedenie mesta oznámilo výstavbu novej tréningovej haly, ktorá sa bude nachádzať v tesnej blízkosti starého štadióna. Stavba by mala vyrásť do konca roka.

Video: Pavol Hrabovský / Zdroj: Dnes24.sk

Mesto Poprad bolo jedným z mála hokejových miest, kde chýbala tréningová hala. To bude čoskoro minulosťou. Vedenie mesta vo štvrtok 18. februára oznámilo stavbu nového štadióna, ktorý má slúžiť miestnemu tímu, mládeži a verejnosti.

Pre profesionálov aj verejnosť

Nový zimný štadión, ktorý bude slúžiť hlavne na tréningové účely, mesto už dlho plánovalo . Práve v týchto dňoch sa vytúžený projekt konečne rozbehne. Informoval o tom primátor mesta Poprad, Anton Danko: „Väčšina vyspelých hokejových miest má tréningové haly a Poprad, ktorý je baštou slovenského hokeja, zatiaľ má len jeden zimný štadión. Som rád, že tu pribudne najmodernejšia tréningová hala na Slovensku.“ Celková cena stavby je 5 925 000 eur s dph.

V tréningovej hale nájdeme 7 šatní, spolu so šatňou pre rozhodcov a trénerov, ku ktorým pribudne aj bufet. Mesto vybuduje 22 nových parkovacích miest. Súčasťou stavby je aj zelená plocha, spolu s novou kanalizáciou, ktorá bude slúžiť aj starému štadiónu. Kúrenie a chladenie bude napojené k starej hale. Celková kapacita návštevníkov bude 200 ľudí.

Predpokladaná doba výstavby je 12 mesiacov a realizovať ju bude česká firma Metrostav, presnejšie ich slovenská odnož. Ohľadom stavby sa vyjadril aj zástupca tejto firmy, okresný riaditeľ pre Slovensko-stred, Milan Marek:„Behom budúceho týždňa budeme zriaďovať stavenisko. Náš predpoklad je do konca roka spustiť ľadovú plochu v skúšobnej prevádzke.“ Nový štadión bude slúžiť aj širokej verejnosti, či už pôjde o prenájom plochy alebo verejné korčuľovanie.

Plocha aj pre hokejbalistov

Spolu s novou tréningovou halou mesto plánuje výstavbu ďalšej ľadovej plochy, konkrétne na sídlisku JUH, o ktorom sme vás informovali v predošlých článkoch. Ľadová plocha však nebude mať využitie len pre korčuliarov: „Táto ľadová plocha bude slúžiť v zime hokejistom a v lete hokejbalistom. To znamená, že hokejbalisti budú mať konečne kultúrny stánok, v ktorom budú hrať svoje ligové zápasy,“ informoval o tom primátor Danko.

Nezabudnite nás sledovať na Facebooku a Instagrame. Nenechajte si ujsť aktuálny obsah z Popradu a okolia.

Mohlo by vás zaujímať:

V Poprade vyrastie nový tréningový štadión
7
Galéria
Foto: Pavol Hrabovský
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM