Hokej

Posily z NHL budú známe na konci týždňa: Myšlienke účasti sú pozitívne naklonení

Všetci hokejisti z NHL, ktorých kluby nepostúpili do play off, sú pozitívne naklonení smerom k účasti na domácich MS.

Zdroj: Dnes24.sk

Na pondelkovom reprezentačnom zraze v Piešťanoch to oznámil generálny manažér národného tímu Miroslav Šatan, ktorý plánuje ohlásiť mená konkrétnych posíl aj s termínmi ich príchodov až po nadchádzajúcom dvojzápase s Nemeckom. Prezradil, že v súčasnosti riešia poistku Richarda Pánika, ktorému sa končí zmluva v Arizone.

Okrem Pánika sa klubová sezóna po základnej časti NHL skončila aj Andrejovi Sekerovi (Edmonton), Christiánovi Jarošovi (Ottawa) a Tomášovi Tatarovi (Montreal). „Všetci hráči, ktorých kluby už v sezóne dohrali, sú nachystaní pozitívne smerom k majstrovstvám sveta a pracujeme na tom, aby sa čo najskôr pripojili k národnému mužstvu. V nedeľu sa im skončila sezóna, čiže v najbližšom čase ich čakajú v zámorských kluboch výstupné lekárske prehliadky. Určite s nimi budeme znovu komunikovať, konkrétnejšie informácie budeme mať na konci týždňa po zápasoch s Nemeckom,“ uviedol Šatan.

Otázny je zdravotný stav Jaroša, ktorého v závere základnej časti sužovalo zranenie zadného stehenného svalu, dôležité budú výsledky výstupných testov v Ottawe. „Bavili sme sa minulý týždeň. Po lekárskej prehliadke sa s ním znovu spojím,“ podotkol Šatan.

Pánikovi vyprší na konci júna dvojročný kontrakt a zatiaľ s Coyotes nepodpísal nový. Je možné, že v lete si bude ako neobmedzený voľný hráč hľadať nový angažmán.

Prípadné zranenie na MS by mohlo ohroziť jeho hokejovú budúcnosť. „Budem sa ho snažiť skontaktovať v pondelok večer. Sú tam veci, ktoré treba doriešiť, najmä ohľadom poistky. Je to otázka času a peňazí,“ vysvetlil Šatan.

V minulosti v podobných prípadoch preplácala časť poistky Medzinárodná hokejová federácia (IIHF). „Existuje dohoda s IIHF. Samozrejme, záleží od individuálneho prípadu, aká je výška poistného. Je tam časť, ktorú vie pokryť aj IIHF.“ Podľa Šatana by posily z NHL mohli prísť už pred dvojzápasom s Českom (26.-27. apríla). „Niektorí budú potrebovať pár dní, aby si vyriešili svoje veci a presunuli sa do Európy,“ doplnil generálny manažér.

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

Okrem posíl z NHL je v hre aj možný príchod hráčov z nižšej zámorskej súťaže AHL. Po konci základnej časti bude voľný krídelník Binghamtonu Devils Marián Studenič. „Som v kontakte s jeho agentom, bavili sme sa o tejto možnosti. Sezóna sa mu skončí 14. apríla, uvidíme, aká bude vtedy situácia v reprezentácii, či bude priestor na to, aby sme ho vyskúšali v niektorom z ďalších prípravných blokov,“ povedal Šatan.

U ostatných hráčov z farmárskej AHL je situácia komplikovanejšia. ***"Ak aj ich kluby vypadnú v play off, niektorých hráčov ako Peter Cehlárik či Marko Daňo si ich organizácie stiahnu do prvého tímu. V prípade zranení by mohli mať šancu nastúpiť v bojoch o Stanleyho pohár. V tom prípade by neboli uvoľnení pre potreby reprezentácie.

" V predošlom týždni vedenie reprezentácie naznačilo, že by mohlo osloviť aj mladého brankára Dávida Hrenáka, ktorý chytá v NCAA na St. Cloud State University. ***„Jano Lašák (tréner brankárov, pozn. red.) je s ním v kontakte. Uvidíme, zatiaľ pracujeme s brankármi, ktorí sú tu. Pokiaľ nepríde ku krízovým situáciám, zraneniam, tak nad jeho povolaním zatiaľ neuvažujeme,“ dodal Šatan.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM