Krimi

Požiar pri Poprade likvidovali 24 hodín: Zasahovali desiatky profesionálov i dobrovoľníkov

Oheň zasiahol plochu približne 20 hektárov. Podľa slov hasičov išlo o jeden z ťažších zásahov, keďže horelo na viacerých miestach pozdĺž trate.

Ilustračný obrázok k článku Požiar pri Poprade likvidovali 24 hodín: Zasahovali desiatky profesionálov i dobrovoľníkov
Zdroj: TASR

V súvislosti so suchom hasiči spod Tatier 24 hodín likvidovali rozsiahly požiar suchej trávy a krovia, ktorý sa v utorok (19. 7.) na poludnie rozšíril popri železničnej trati medzi obcami Spišský Štiavnik a Gánovce, okres Poprad. Riaditeľ Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Poprade Ondrej Šproch potvrdil, že oheň celkom uhasili v stredu okolo 13. hodiny, na mieste zasahovali desiatky profesionálov i dobrovoľníkov.

„Oheň zasiahol plochu približne 20 hektárov, išlo o jeden z ťažších zásahov, keďže horelo na viacerých miestach pozdĺž trate. Jedno ohnisko bolo aj ťažšie prístupné, ale podarilo sa nám nájsť prístupovú cestu,“ objasnil Šproch. Pri likvidácii požiaru ocenil aj spoluprácu s pracovníkmi železníc, na istý čas bolo pre hasenie nutné prerušiť prevádzku na trati. Požiar zrejme spôsobil okoloidúci vlak.

Šproch upozornil, že v okrese Poprad zatiaľ nie je vyhlásený zákaz vstupu do lesa, pri manipulácii s ohňom však treba byť mimoriadne opatrný. V súčasnosti platí v regióne zvýšené nebezpečenstvo vzniku požiaru, správcovia lesných pozemkov teda musia vykonávať hliadkovaciu činnosť a je zakázané klásť oheň v lese, alebo na jeho hranici. „Stačí aj menšia nedbalosť a môže dôjsť k veľkému požiaru. Ak sa situácia zhorší, budeme komunikovať s okresným úradom a bude na zváženie, či nedôjde k úplnému zákazu pohybu v lese,“ uzavrel Šproch.

ilustračné foto

Ďalšie aktuálne správy

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM