Martin Sýkora Správy

Prečo Poprad prišiel o cyklistickú World Tour Okolo Poľska? Lebo peniaze!

Podtatranský cyklistický svet sa tešil na svetovú World Tour v podobe pretekov Okolo Poľska. Poprad mal byť etapovým mestom, no nakoniec sa tak nestane!

Ilustračný obrázok k článku Prečo Poprad prišiel o cyklistickú World Tour Okolo Poľska? Lebo peniaze!
Zdroj: Mesto Poprad

Okolo Poľska pôjdu okolo Slovenska

Uplynulý týždeň prišla informácia o tom, že Poprad nebude historicky prvýkrát etapovým mestom pretekov World Tour. Okolo Poľska sú najvýznamnejšími cyklistickými pretekmi v regióne strednej a východnej Európy. „Slováci v poslednej chvíili zmenili plány. Nemohli sme už dlhšie čakať na ich rozhodnutie. Šiesta etapa, podobne ako posledný raz, skončí v BUKOVINA Resort. Trasa aj cieľ ale budú úplne iné,“ vyjadril sa generálny riaditeľ najväčších cyklistických pretekov v Poľsku – Tour de Pologne – Czeslaw Lang pre cyklistický portál.

„Na trase 75. Tour de Pologne sú zmeny. Peletón nepôjde cez Slovensko, cieľ nebude v Poprade,“ informoval oficiálna stránka pretekov.

Foto: Peter Handzuš / Zdroj: Dnes24.sk

Za všetkým hľadaj peniaze

Jediným dôvodom, kvôli ktorému sa v tomto roku cyklistické preteky Tour de Pologne v Poprade neuskutočnia, sú financie. „Organizátori nás s ponukou na organizáciu etapového cieľa oslovili až v tomto roku, čo pri podujatí tohto rozsahu nie je úplným štandardom. Už v úvode našich rokovaní sme preto poľských partnerov informovali, že samospráva bude musieť finančnú stránku veci riešiť v spolupráci s externými subjektmi, ktoré však rovnako požadovanú čiastku vzhľadom na krátkosť času nedokázali zabezpečiť,“ vysvetlil situáciu z Popradu komunikačný manažér mesta Poprad Marián Galajda.

Možno v budúcnosti

Podľa hovorcu bolo Mesto Poprad po organizačno-technickej stránke a vďaka skúsenostiam z organizácie predchádzajúcich vrcholných športových akcií plne pripravené zastrešiť podujatie. „Priamo na mieste v Spišskej Sobote sme absolvovali kontrolné prehliadky týkajúce sa inštalácie cieľa a nevyhnutného zázemia, pripravovali sme už také veci ako itinerár s popismi najzaujímavejších bodov záujmu pre TV štáby a ďalšie detaily,“ dodal hovorca s tým, že popradská samospráva má naďalej záujem o organizáciu podujatia. „Veríme, že pri dôkladnom plánovaní a obojstrannom záujme tieto cyklistické preteky do Popradu zavítajú čoskoro. Športový a najmä marketingový potenciál podujatia by bol pre Poprad veľkou príležitosťou a výzvou zároveň,“ uzavrel Galajda.

Poprad tak prišiel kvôli peniazom o jedno z najväčších športových podujatí, ktoré sa pod Tatrami v roku 2018 uskutočnia – tentoraz bez našej účasti. Desaťtisíce ľudí spolu s najväčšími cyklistickými hviezdami tak spoznajú naše mesto možno inokedy.

Zdroj: poprad.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM