Krimi

Premyslená lúpež: Zlodej povolil koleso na aute a vytiahol z neho batoh so 40 000 eurami

K autu pristúpil neznámy páchateľ, ktorý sa pokúsil otvoriť dvere, čo sa mu však nepodarilo. Rozbil preto okno na zadných dverách a zo sedadla zobral ruksak s peniazmi.

Ilustračný obrázok k článku Premyslená lúpež: Zlodej povolil koleso na aute a vytiahol z neho batoh so 40 000 eurami
3
Galéria

Krádež peňazí v hodnote približne 40 000 eur z osobného auta vyšetrujú popradskí kriminalisti, informoval hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Daniel Džobanik.

Vzal ruksak a odišiel

Ku krádeži došlo podľa jeho slov v utorok (3. 8.) krátko popoludní na Ulici Dominika Tatarku v Poprade. Do svojho auta zaparkovaného na ceste nastúpila Popradčanka a na zadné sedadla dala ruksak, v ktorom okrem jej osobných vecí boli aj peniaze rôznych mien, spolu v hodnote približne 40 000 eur.

„Ešte predtým, ako sa s autom pohla, tlačidlom na dverách ho zvnútra uzamkla. Keď sa však pohla dopredu, asi po metri sa jej na aute uvoľnilo a odpadlo pravé predné koleso. Vtedy k autu pristúpil neznámy páchateľ, ktorý sa pokúsil otvoriť dvere, čo sa mu však nepodarilo, keďže boli zamknuté. Rozbil preto okno na zadných dverách a zo sedadla zobral ruksak s peniazmi a odišiel,“ uviedol Džobanik s tým, že páchateľ poškodenú počas celej krádeže nijako neoslovil.

Popradský vyšetrovateľ začal trestné stíhanie pre zločin krádeže a prečin poškodzovania cudzej veci.

Prečítajte si aj

PREMYSLENÁ KRÁDEŽ PEŇAZÍ: POVOLIL KOLESO ABY ODSTAVIL AUTO A SPOZA CHRBTA VODIČKY ZOBRAL RUKSAK S PENIAZMI Krádež...

Posted by Polícia SR - Prešovský kraj on Wednesday, August 4, 2021
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM