Ľubomír Hudačko Správy

Na východe ľudí vyrušuje hus, SŤAŽUJÚ sa na ňu: Zakaždým gága, nedá sa kvôli nej zaspať

Mestská polícia sťažnostiam nerozumie a na jej odchyt sa nechystá. Podľa Štátnej ochrany prírody nejde ani o chránený druh živočícha.

Ilustračný obrázok k článku Na východe ľudí vyrušuje hus, SŤAŽUJÚ sa na ňu: Zakaždým gága, nedá sa kvôli nej zaspať
4
Galéria

„Ide o jedinca husí labutej. Tento druh sa prirodzene u nás nevyskytuje, najpravdepodob­nejšie pochádza z domáceho chovu. Privykla si na kŕdeľ kačíc a preto sa zdržuje na jednom mieste, čomu napomáha aj samotné prikrmovanie ľuďmi. Keďže nejde o chránený druh živočícha a jedinec je v poriadku, nie je v našej kompetencii zasahovať. Odchyt túlavých zvierat rieši mestská polícia,“ uviedla pre Dnes24.sk Marta Hrešová zo Štátnej ochrany prírody v Prešove s tým, že riešenie by mohol nájsť napríklad aj Zväz drobnochovateľov.

Kus prírody

Mestská polícia v Prešove sťažnostiam nerozumie.

„Nevidíme dôvod na zásah, ide o štandardný jav. V okolí riek sa bežne zdržujú zvieratá a nie je v našej kompetencii zasahovať do ich voľného pohybu. To by sme potom museli riešiť aj ďobanie ďatľov do stromov či krákanie vrán. Nie je nám jasné, v čom spočívajú sťažnosti, je to predsa kúsok prírody a s tým treba počítať,“ povedal pre Dnes24.sk náčelník Mestskej polície v Prešove Ján Andrejko.

Objektívom: Hus labutia v Toryse spôsobuje Prešovčanom nespavosť
4
Galéria

Ďalšie zaujímavosti zo siete Dnes24:

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM