Peter Handzuš Správy

Prezident Kiska na Viva Italia: Aby sme sa na Slovensku mali dobre, pomáhajú aj takéto akcie

Prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska sa na Námestí sv. Egídia prihovoril Popradčanom, návštevníkom festivalu Viva Italia 2014, ktorí si prišli vypočuť koncert súrodencov Babjakovcov. Privítali ho dlhotrvajúcim potleskom.

Ilustračný obrázok k článku Prezident Kiska na Viva Italia: Aby sme sa na Slovensku mali dobre, pomáhajú aj takéto akcie
Foto: Peter Handzuš / Zdroj: Dnes24.sk

„Som tu strašne rád. Tu som vyrástol, toto je naše mesto. Poprad ostane mestom, kde je moje srdce, kde som vyrástol a kde sa vždy rád vrátim," začal svoj príhovor prezident Andrej Kiska.

Možno niektorí majú krajšie námestia, väčšie mestá, ale čo prezident vždy cítil, je to, že Popradčania sú vo svojom srdci dobrí ľudia. „To je to, s čím sa človek najradšej vracia. Keď sa prechádzam po námestí a stretávam usmievavých ľudí, ktorí povedia: Andrej dokázali sme to, ideme ďalej, tvoj úspech je aj naším úspechom – to mi dáva obrovskú silu a chuť za naše mesto a za naše Slovensko skutočne zabojovať,“ povedal o svojich rodákoch Kiska.

K tomu, aby sme mohli zabojovať, aby sme sa na Slovensku mali dobre, pomáhajú podľa Andreja Kisku aj akcie ako je táto. „Pomáha aj to, že sa nájdu ľudia, ktorí priložia ruku k dielu. Nesedia len doma a nehundrú, ako nám je tu zle, že by v meste mala byť ešte taká akcia alebo čosi iné. Vyjdú a niečo spravia,“ pokračoval prezident.

„Keď ma Ondrej (Ondrej Kavka, predseda OZ PRE MESTO, pozn. redakcie) pozval, tak som toto pozvanie prijal veľmi rád, veď som tu bol aj po predošlé dva roky. Či dobré vínko, či iné dobré špeciality človeka vždy potešia,“ rád priznal Andrej Kiska.

Podľa prezidenta takýchto akcií potrebujeme veľa. Máme mesto, ktoré má úžasnú polohu. Máme tu Tatry, za chrbtom máme Slovenský raj. Máme tu Aquacity, lyžiarske strediská. „To všetko tu máme. Každá jedna akcia, ktorá pomôže naše mesto ešte viac posunúť dopredu, pomôže pritiahnúť ľudí. Pomáha nám, nášmu mestu, aby nás tu prišlo ešte viac, aby sme sa tu na ulici spolu stretli, usmiali, dali si možno pohárik vína a presne toto potrebujeme. Potrebujeme byť spolu a spolu aj za naše mesto zabojovať,“ povzbudil na záver prezident Andrej Kiska Popradčanov.

Prezident Andrej Kiska v Poprade
23
Galéria
Foto: Peter Handzuš / Zdroj: Dnes24.sk
Prezident Andrej Kiska v Poprade
1
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM