Martin Sýkora Samospráva

Pribudne oddychová zóna pre seniorov: Pozemok je pripravený na obnovu

Centrum sociálnych služieb v Poprade by sa malo rozšíriť o oddychovú zónu pre seniorov, ktorú plánuje zariadenie vybudovať na Francisciho ulici.

Ilustračný obrázok k článku Pribudne oddychová zóna pre seniorov: Pozemok je pripravený na obnovu
Zdroj: Dnes24.sk

Podľa riaditeľa centra Jozefa Košického by oddychová zóna mala vzniknúť na pozemku s rozlohou viac ako 2300 metrov štvorcových.

„Nebude to oddychová zóna len pre klientov centra, ale aj pre ostatných seniorov v meste, nakoľko takáto zóna tu absentuje. Určená bude na aktívny, ale aj pasívny oddych,“ priblížil riaditeľ centra.

Poslanci mesta na tento zámer vyčlenili 8000 eur na vypracovanie projektovej dokumentácie. Tieto financie sa podarilo ušetriť v dôsledku nižších vysúťažených cien na nákup kuchynského strojného zariadenia.

„V rámci oddychovej zóny sa tu plánuje zrealizovať výmena starého oplotenia, vybudovanie chodníkov, zapracované by tu malo byť aj verejné osvetlenie, vzniknúť by malo aj okrasné jazierko. Mali by byť osadené vonkajšie posilňovacie stroje pre seniorov, pribudnúť by malo aj petangové ihrisko a minigolf,“ vymenoval Košický. Podľa jeho ďalších slov by jadrom celej oddychovej zóny bola veľká terasa, na ktorej by sa organizovali kultúrne a spoločenské podujatia.

Pozemok bol v minulosti niekoľko rokov zanedbávaný a neslúžil na žiadny účel. Zdržiavali sa v ňom bezdomovci a obyvatelia z okolitých bytových domov tam chodili venčiť psov. V roku 2013, keď ho centrum dostalo do správy, pozemok oplotili a vykonáva sa tu pravidelná údržba zelene.

Foto: Ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM