Peter Handzuš Samospráva

Primátor Danko už kandidovať nechce. Kým opustí primátorské kreslo, zainvestuje do obnovy mesta

Vedenie mesta Poprad plánuje v budúcom roku realizovať viacero investičných akcií. Primátor Anton Danko na dnešnej tlačovej konferencii informoval, že v prvom rade pôjde o rekonštrukciu medzikostolia na Námestí sv. Egídia.

Ilustračný obrázok k článku Primátor Danko už kandidovať nechce. Kým opustí primátorské kreslo, zainvestuje do obnovy mesta
Foto: Peter Handzuš / Zdroj: Dnes24.sk

„Do tohto procesu chceme zapojiť aj Popradčanov, aby oni sami vybrali, ktorý z ponúknutých návrhov bude najlepší. Aktuálne chceme vypísať súťaž na štúdiu, na základe ktorej sa potom rozhodneme, o aký rozsah rekonštrukcie pôjde a za koľko peňazí,“ objasnil primátor.

Nevylúčil možnosť, že sa celé medzikostolie prestreší, prípadne tam vzniknú stánky s občerstvením alebo menší amfiteáter. Mesto chce však docieliť, aby tento priestor aj naďalej slúžil na spoločenské a kultúrne podujatia.

Nová oddychová zóna za autobusovou stanicou

Ďalším z investičných zámerov miestnej samosprávy je zmena priestoru za autobusovou stanicou. Mesto už odkúpilo budovu bývalej železničnej stanice a chce ju zbúrať.

„Chceme dať návrh do mestského zastupiteľstva, aby sme odkúpili aj zvyšné dve budovy, ktoré sa tam nachádzajú a plánujeme ich taktiež odtiaľ odstrániť s tým, že by tam následne vznikla oddychová zóna s veľkou informačnou tabuľou,“ doplnil Danko.

V súčasnosti podľa neho budovy slúžia skôr ako verejné toalety a zdržiava sa tam množstvo bezdomovcov a asociálov. V tejto súvislosti už vedenie Popradu zaslalo výzvu aj Slovenskej autobusovej doprave, aby vyriešili samotnú budovu SAD, ktorá by tiež potrebovala obnovu.

Na námestí vymenia fontánu

Mesto chce okrem toho vymeniť fontánu na Námestí sv. Egídia. „Tá fontána viac nie je fontána, ako je. Chceli by sme docieliť, aby Poprad mal dynamickú fontánu, aby sa to okolie trošku upravilo, cieľom je aj dostať tam viac zelene,“ konkretizoval primátor.

Vedenie mesta tiež plánuje v roku 2014 realizovať rekonštrukciu Alžbetinej a Hviezdoslavovej ulice, časti ulice 1. mája a vstupu do Spišskej Soboty.

„Tú cestu až k sobotskej bráne treba celú zrekonštruovať a dobudovať tam chodník. Neskôr by sa táto ulica stala asi jednosmernou, keďže je tam malý priestor,“ vysvetlil plány Danko.

Danko už za primátora kandidovať nebude

Tvrdí, že tieto investičné zámery chce mesto financovať buď z rezervného fondu, ktorý je momentálne na úrovni viac ako sedem miliónov eur, alebo formou úveru. Samospráva zvažuje aj použitie dotácií v prípade vhodných výziev.

Danko dnes na tlačovej konferencii avizoval, že už neplánuje kandidovať za primátora mesta Poprad a tieto investičné aktivity by mali byť akousi rozlúčkou s postom, ktorý zastával ostatné tri volebné obdobia.

„Okrem toho by som bol rád, keby sa do konca volebného obdobia skončila aj výstavba obchodného centra Horse a tiež rekonštrukcia obchodného domu Prior,“ uzavrel Danko.

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie