Martin Sýkora Rôzne

Pripravujú sa veľké zmeny v kežmarskej nemocnici: Dostali 3,8 milióna eur!

Kežmarská nemocnica bola vlani úspešná so žiadosťou o nenávratný finančný príspevok na modernizáciu a na projekt získala 3,8 milióna eur! Čo všetko bude žiariť novotou?

Ilustračný obrázok k článku Pripravujú sa veľké zmeny v kežmarskej nemocnici: Dostali 3,8 milióna eur!
Zdroj: TASR

Niektoré investície sa už v súčasnosti realizujú, ukončenie investičného zámeru je predpokladané do januára 2021. Skupina Agel SK pred časom získala Nemocnicu Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku do prenájmu na 20 rokov.

Za peniaze viacero noviniek

Vedenie zdravotníckeho zariadenia spomínané prostriedky z európskych fondov použije predovšetkým do výmeny prístrojového vybavenia.

„Okrem iného sa plánuje aj nákup CT, RTG a UPV prístrojov. Počíta sa tiež s obnovou lôžkového fondu, modernizáciou informačných sietí, výmenou výťahov, kompresorovne a náhradného elektrického zdroja,“ vymenovala hovorkyňa Agel SK Alžbeta Sivá s tým, že v pláne je i zateplenie časti areálu nemocnice.

Zdroj: TASR

Najväčšia investícia za desiatky rokov

Dôvodov, prečo sa nemocnica rozhodla žiadať zdroje z fondov Európskej únie, je niekoľko, keďže potrebuje obnoviť morálne zastarané prístroje. „Veríme, že investície prispejú k efektívnejšiemu, hospodárnejšiemu a kultúrnejšiemu fungovaniu nemocnice s pozitívnym dosahom na poskytovanie zdravotnej starostlivosti. Naším cieľom je zabezpečiť zlepšenie dostupnosti odborných vyšetrení, rýchlejšiu diagnostiku a následnú cielenú liečbu pacienta,“ upozornil riaditeľ kežmarskej nemocnice Viktor Halíř. Ide o veľkú investíciu, ktorá v tomto zdravotníckom zariadení nebola desiatky rokov.

Nemocnica vybuduje tzv. statimové laboratórium, obnoví vstupnú halu a časť priestorov. Plánovaná je i výmena postelí na oddelení anestéziológie a intenzívnej medicíny i na ďalšom vybranom oddelení. „Kežmarská nemocnica má toho času novú správnu radu zloženú zo štyroch členov našej spoločnosti a troch zástupcov mesta Kežmarok. Vedenie zostalo nezmenené a riaditeľ bol potvrdený správnu radou vo funkcii,“ uzavrela Sivá. Spádovú oblasť nemocnice tvorí takmer 70 000 obyvateľov okresu Kežmarok.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM