Krimi

Vražda v Šuňave: Špeciálny prokurátor podal obžalobu na Jozefa K.

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) podal na Špecializovaný trestný súd v Pezinku obžalobu na Jozefa K. za obzvlášť závažný zločin úkladnej vraždy, ktorá sa odohrala minulý rok v obci Šuňava.

Ilustračný obrázok k článku Vražda v Šuňave: Špeciálny prokurátor podal obžalobu na Jozefa K.
8
Galéria

Informovala o tom hovorkyňa ÚŠP Jana Tökölyová.

Incident sa odohral koncom minulého roka na dvore rodinného domu v obci Šuňava. „Obžalovaný zavraždil poškodeného Romana A. nožom piatimi ranami do oblasti hrudníka. Jeho telo priviezol domov a za pomoci manželky ho odstránil s úmyslom vydierať svoju manželku jej aktívnou účasťou na vražde Romana A. z dôvodu, aby zmenila svoje rozhodnutie rozviesť sa s ním. Jozef K. je v súdnej väzbe,“ objasnila hovorkyňa ÚŠP.

Roman A. bol podľa novembrových informácií polície hneď po útoku na mieste mŕtvy. Telo hodili spoločne do potoka. Dva dni po vražde ho polícia zadržala. „Jozef K. mal donútiť svoju manželku, aby mu pomohla s odstránením tela. Takýmto spôsobom si ju mal do budúcna zaviazať, aby od neho neodišla. Malo ju k tomu donútiť spoločné tajomstvo,“ uviedol v novembri minulého roka hovorca Prezídia Policajného zboru SR Michal Slivka.

Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie