Martin Sýkora Rôzne

Rekordne krátka rybárska sezóna: Pred chvíľou začali a pomaly budú končiť

Popradskí rybári zažívajú výnimočnú sezónu. Počas niekoľkých mesiacov nemali k dispozícii svoj obľúbený rybník, aby po jeho dokončení nemali veľa času na jeho využitie.

Ilustračný obrázok k článku Rekordne krátka rybárska sezóna: Pred chvíľou začali a pomaly budú končiť
Foto: Martin Sýkora

Zrekonštruovaný rybník je k dispozícii niekoľko dní, aby sa o necelé dva mesiace sezóna nachýlila k záveru. Posledný októbrový víkend si rybárski nedočkaví nadšenci mohli užiť vodnú nádrž plnými dúškami. „Je to zároveň začiatok tohtoročnej sezóny na tomto kaprovom rybníku, k 31.12. dôjde aj k jej ukončeniu,“ vysvetlil predseda Miestnej organizácie Slovenského rybárskeho zväzu Štefan Kolcún, ktorý zároveň vysvetlil, prečo sa rybári na znovuotvorenie známeho popradského rybníka tak tešili.

„Je to tu zarybnené novou rybou osádkou, nakoľko došlo k úplnej rekonštrukcii výpustného objektu a pochôdznej bermy i k úprave brehov tohto rybníka,“ uviedol Kolcún.

Zdroj: Dnes24.sk

Okrem rybárov sa tešia aj ryby. Teda aspoň môžu, pretože rozloha ostala zachovaná a došlo k prehĺbeniu rybníka. To znamená, že výmera sa nezmenila, ale pribudol objem. A to stále nie je všetko, prečo sa na začiatok rybárskej sezóny na popradskom rybníku tak netrpezlivo čakalo. „Po 15-tich rokoch sa podarilo vyčistiť rybník. Dlhodobo sme pripravovali rekonštrukciu ústneho objektu, kde bol problém s poškodenou starou betónovou rúrou,“ dodal podpredseda MO SRZ Peter Ďuroška, podľa ktorého sa nedočkavci museli obrniť aj istou dávkou výdrže. „Náš pôvodný plán bol záver septembra. Nakoniec to vyšlo trošku neskôr vzhľadom na daždivé obdobie prác pri betónovaní. Myslím si však, že dva týždne ešte nikoho nezabili,“ uzavrel s úsmevom popradský rybársky podpredseda.

Zdroj: poprad.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM