Rôzne

Relax, hviezdy, svetlo sviečok a výhľad na Spišský hrad: Prvá prírodná sauna na Spiši je už hotová

Sauna zasadená v prírode pri obci Spišský Hrhov už čoskoro bude slúžiť domácim i turistom. Pozrite si vo videu, ako vyzerá.

Zdroj: YouTube.com

V Spišskom Hrhove v obci Levoča vyrástlo ďalšie lákadlo. Po niekoľkých mesiacoch práce tu dokončili Lesnú saunu. Prvá prírodná sauna na Spiši bude po kolaudácii sprístupnená verejnosti. Ako povedal starosta obce Spišský Hrhov Vladimír Ledecký, chystá sa aj jej slávnostné otvorenie, ktoré je priebežne naplánované na koniec augusta, respektíve na začiatok septembra.

Lesnú saunu vybudovala obecná firma a za nápadom stojí občianske združenie Čierne diery. Ako priblížil Martin Lipták zo spomínaného združenia, saunu staval ostrieľaný majster z obecnej firmy Spišského Hrhova. „Dal sa s nami na to. Podobný škandinávsky objekt ešte nestaval, hoci je to skúsený majster. Podlaha je drevená a obal bude z kombinácie dreva a polykarbonátu. Takže sauna v noci bude vďaka sviečkam svietiť ako lampión,“ vysvetlil s tým, že tento nápad nenadchol len ich, ale aj stovky ďalších ľudí, ktorí im pomohli vyzbierať financie na saunu už za štyri dni.

Medzi najväčšie zaujímavosti prírodnej sauny podľa slov starostu obce patrí jej vzhľad, prírodná kaďa s prírodnou vodou, ako aj to, že sauna sa bude všetkým záujemcom prenajímať len za prevádzkové náklady. Lesná sauna sa nachádza približne jeden a pol kilometra od obce a vychutnať si z nej budete môcť aj výhľad na Spišský hrad.

Sauna dostávala reálne kontúry na jeseň minulého roka. V priloženej galérii nájdete zábery z počiatočných prác.

Prvá lesná sauna na Spiši sa už stavia: Sledujte tie ZÁBERY
5
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie