Rôzne

Ministerstvo dopravy rokuje s rezortom školstva o projekte školských autobusov

Slovenské deti by mohli do škôl zvážať školské autobusy. Ministerstvo dopravy pod vedením Árpáda Érseka (Most-Híd) rokuje s ministerstvom školstva o pilotnom projekte.

Ilustračný obrázok k článku Ministerstvo dopravy rokuje s rezortom školstva o projekte školských autobusov
Zdroj: TASR

Projekt školských autobusov má podľa ministerstva dopravy potenciál zlepšiť dopravu žiakov do škôl aj zvýšiť ich bezpečnosť. „O spustení celého projektu budú ministri ešte rokovať s ministerstvom vnútra a po dopracovaní všetkých podrobností budú informovať verejnosť v priebehu nasledujúcich týždňov,“ uviedli z odboru komunikácie ministerstva dopravy.

O dnešnom stretnutí ministrov a príprave projektu školských autobusov informoval ako prvý denník Plus jeden deň. „Doteraz sa o školských autobusoch iba hovorilo. My ideme urobiť konkrétne kroky k tomu, aby to začalo fungovať,“ uviedol Érsek.

Minister dopravy plánuje navrhnúť jeden až dva pilotné projekty, ktoré by vyskúšali fungovanie a uplatnenie školských autobusov. Zatiaľ však podľa denníka nechcel konkretizovať okresy, v ktorých by bol tento projekt skúšaný. Prezradil však, že by to mohlo byť na juhu západného Slovenska.

„Musíme sa dohodnúť, kto autobusy dodá, kto ich bude platiť a na ministerstve dopravy bude ešte potrebné doriešiť cestovný poriadok,“ avizoval minister.

Ilustračné foto, TASR

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM