Shihanisti s poslednou tohtosezónnou medailovou zbierkou: Kovy lovili na juhu

Pre poslednú medailovú zbierku v tejto sezóne vycestoval Karate klub Shihan Poprad tretí júnový víkend do športovej haly Milénium v Nových Zámkoch.

Ilustračný obrázok k článku Shihanisti s poslednou tohtosezónnou medailovou zbierkou: Kovy lovili na juhu
Zdroj: Shihan Poprad

V športovej hale Milénium sa konali Majstrovstvá Európskej Shito Ryu karate federácie. Sobota patrila žiackym a mládežníckym kategóriám. V súbornom cvičení kata sa darilo Samuelovi Bednarčíkovi, ktorý medzi kadetmi vybojoval striebro. Strieborná skončila aj Vanesa Jankurová v kategórií kadetiek.

„Simona Bednarčíková medzi staršími žiačkami skončila v eliminácií v druhom kole. V športovom zápase kumite si to v kategórií starších žiačok do 37 kg rozdali vo finále dve Popradčanky. Z duelu vyšla ako zlatá Ema Zacharová a striebro ostalo Veronike Jalowiczorovej,“ informoval Ján Glatz zo Shihanu Poprad.

Ďalšie striebro vybojovala medzi staršími žiačkami do 45 kg Barbora Glatzová. Martin Stříž a Filip Chudík medzi staršími žiakmi do 43 kg skončili v eliminačných bojoch. Kristína Tapferová medzi mladšími kadetkami nad 48 kg vybojovala striebro. Kristína sa predstavila aj súťaži kumite družstiev, kde Slovenky skončili medzi kadetkami strieborné.

„Adam Chudík medzi mladšími kadetmi do 50 kg vybojoval bronz. V kategórií mladších kadetov nad 50 kg Marko Jalowiczor nenašiel premožiteľa a kategóriu suverénne vyhral,“ dodal Glatz. V nedeľu boli na programe seniorské kategórie. V súbornom cvičení kata žien Masters nad 35 rokov skončila Andrea Glatzová bronzová. František Smik v kategórií kumite mužov nad 80 kg z eliminačných bojov nepostúpil.