Peter Handzuš Správy Samospráva

Šiesti poslanci vyzývajú 2. viceprimátora aby odstúpil. Čo ich k tomu viedlo?

2. viceprimátor mesta Poprad Ondrej Kavka čelí po dvoch týždňoch vo funkcii výzve šiestich poslancov na odstúpenie z tejto pozície.

Zdroj: Dnes24.sk

Podľa poslancov, ktorí vyzvali 2. viceprimátora mesta Poprad Ondreja Kavku na odstúpenie, ich k tomu viedlo viacdro dôvodov. Poslanci v otovrenom liste uviedli, že viceprimátor Kavka odmietol previziať zodpovednosť za správanie jeho psov, ktoré podľa členov poľovníckeho združenia Dubina Poprad mali strhnúť v blízkosti cyklistického chodníka srnca, snažil sa opustiť miesto incidentu a odmietal počkať na policajnú hliadku.

Šiesti poslanci v liste tvrdia, že sa im začali ozývať obyvatelia mesta Poprad, ktorí boli svedkami toho, že psy viceprimátora Kavku sa aj v minulosti pohybovali v blízkosti cyklistického chodníka voľne, pričom mali napádať divokú zver.

Celý otvorený list si môžete prečítať v galérii.

Šiesti poslanci vyzývajú 2. viceprimátora aby odstúpil. Čo ich k tomu viedlo?
3
Galéria

“Takéto správanie zástupcu primátora ako predstaviteľa mesta a zároveň verejného činiteľa je neprípustné, neakceptovateľné a robí zlé meno mestu Poprad. Preto vás vyzývame na vyvodenie politickej zodpovednosti a odstúpenie z funkcie 2. zástupcu primátora mesta Poprad,” uvádzajú v liste podpísaní poslanci.

Ak Ondrej Kavka z funkcie neodstúpi dobrovoľne do konca roka 2018, poslanci chcú vyzvať primátora mesta Poprad Antona Danka, aby ho z tejto funkcie odvolal.

Otvorený list podpísali poslanci Peter Dujava, Tatiana Husárová, Jozef Košický, František Majerský, Helena Mezenská a Igor Wzoš.

2. viceprimátor mesta Poprad Ondrej Kavka nám v súvislosti s otvoreným listom poslancov poskytol toto vyjadrenie: „V súvislosti s udalosťami, ktoré sa stali v katastri obce Spišská Teplica, si nie som vedomý pochybenia týkajúce sa porušenia zákazu voľného pohybu psov v extraviláne obce – na lúke. Voči mojej osobe nebolo začaté akékoľvek vyšetrovanie zo strany orgánov činných v trestnom konaní, v prípade vystupujem ako svedok a preto považujem obvinenia voči mne vznesené zo strany niektorých osôb za klamstvo a útok na moju osobu.

Chcem vysloviť presvedčenie, že orgány prešetrujúce túto udalosť, budú dôsledne a ich závery dajú odpovede na všetky nezodpovedané otázky, vrátane vyvrátenia rôznych dezinterpretácií a prekrútených faktov, ktoré sa v tejto súvislosti objavili v médiách a na sociálnych sieťach a majú podľa mňa úplný iný politický zámer ako skutočné objasnenie prípadu. Udalosti týkajúce sa mojich psov nemajú súvis s pôsobením vo funkcii viceprimátora.

Prajem všetkým pokojné vianočné sviatky.“

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie