Iné športy

Slovenské Australian open: V Tatranskej Lomnici si zmerali sily rekreační tenisti

Rekreační hráči tenisu po vzore profesionálov. V Tatrách si na turnaji nazvanom Australian open zmeralo sily 11 dvojíc vo štvorhre. A takto sa im darilo.

Ilustračný obrázok k článku Slovenské Australian open: V Tatranskej Lomnici si zmerali sily rekreační tenisti
2
Galéria
Zdroj: OZ Sport Club For All

Občianske združenie (OZ) Sport Club For All zorganizovalo tenisový turnaj vo štvorhre pre rekreačných hráčov tenisu, a to s rovnakým názvom Australian open, ako turnaj profesionálnych tenistov. Termínom bola sobota 26. januára a namiesto Melbourne si organizátori vybrali Tatranskú Lomnicu s dvoma kurtmi s rovnakým povrchom, ako majú v spomínanej Austrálii.

Turnaja sa zúčastnilo 11 dvojíc z blízkeho i vzdialenejšieho okolia. „Systémom v troch skupinách a následnej vyraďovacej fáze sa najlepšie darilo finálovým dvojiciam Vasiľko – Krempaský proti svidníckej dvojici Cupák – Maskalík. Finále prinieslo množstvo dlhých výmen, ale rozhodli skúsenosti z ťažkých zápasov a výsledkom 6:3 napokon zvíťazil Michal Vasiľko s Ľudovítom Krempaským,“ uviedol športový manažér OZ Sport Club For All Jozef Galajda.

"Veľmi sa teším z víťazstva, nakoľko už dlhšie som sa pokúšal dostať aspoň do nejakého finále. Víťazstvo je pre mňa o to cennejšie, že sa mi počas turnaja poranila päta. Sám na sebe som pocítil, že aj cez bolesť môže prísť úspech,“ dodal Ľubomír Krempaský z víťaznej dvojice.

Pozrite si video z oceňovania najlepších športovcov uplynulého roka v Poprade.

Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: poprad.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM