Martin Sýkora Hokej

Slovinský reprezentant Gračnar v bráne Popradu: Nahradil zraneného Kováča!

Záujem o kvalitného gólmana mali hokejoví kamzíci po zranení Vladimíra Kováča. Nájsť kvalitu v tomto období bolo veľmi ťažké, ale podarilo sa.

Ilustračný obrázok k článku Slovinský reprezentant Gračnar v bráne Popradu: Nahradil zraneného Kováča!
Zdroj: TASR

Vedenie tipsportligového klubu HK Poprad zareagovalo na zranenie brankára Vladimíra Kováča. K Tomášovi Vošvrdovi angažovalo 24-ročného slovinského reprezentanta Luku Gračnara. „Intenzívne sme hľadali adekvátnu náhradu. V prvom rade musím povedať, že nás veľmi mrzí vyradenie Vlada z dôvodu zranenia a prajeme mu skoré uzdravenie. V tomto čase je veľmi ťažké nahradiť kvalitného brankára, preto nám to chvíľu aj trvalo. Sme však radi, že sa nám podarilo angažovať Luku. Očakávame od neho kvalitné výkony, ktorými sa prezentoval aj napriek nízkemu veku v Salzburgu. Verím, že spolu s Tomášom Vošvrdom vytvoria silnú dvojicu a vďaka nim budeme vyhrávať. Ukázalo sa, že vieme v klube spolupracovať aj pod nečakaným tlakom,“ uviedol riaditeľ klubu Ľudovít Juriny.

Gračnar napriek mladému veku už reprezentoval Slovinsko na troch svetových šampionátoch a dvoch olympiádach. „Vedenie ma veľmi chcelo a aj rokovania boli na vysokej profesionálnej úrovni. Toto je pre mňa veľmi dôležité a preto som kývol na našu spoluprácu,“ poznamenal Gračnar.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM