Správy

Smutná správa z našich hôr: Na Hrebienku zomrel turista, nič nezmohli ani záchranári

Staršiemu mužovi prišlo zle a skolaboval. Na pomoc mu vyrážali leteckí záchranári, aj napriek ich veľkej snahe však jeho život vyhasol.

Ilustračný obrázok k článku Smutná správa z našich hôr: Na Hrebienku zomrel turista, nič nezmohli ani záchranári
Zdroj: TASR

Sedemdesiatročný slovenský turista prišiel v piatok popoludní o život na Hrebienku vo Vysokých Tatrách. Informuje o tom na svojej webovej stránke Horská záchranná služba (HZS) s tým, že mu prišlo nevoľno a skolaboval. Na pomoc prišli aj leteckí záchranári.

S jeho resuscitáciou začali svedkovia, s rozšírenou kardiopulmonálnou resuscitáciou pokračovali po príchode záchranné zložky. Ako na svojom webe uvádza Vrtuľníková záchranná zdravotná služba (VZZS) ATE, vrtuľník so svojou posádkou z popradskej základne smeroval na pomoc mužovi s náhlou zástavou obehu, pričom lekárku vysadil operátor z paluby pomocou palubného navijaka. ,,Žiaľ, aj napriek veľkej snahe všetkých záchranárov, sa mužovi nepodarilo obnoviť základné životné funkcie a lekárka musela skonštatovať úmrtie. Záchranársky vrtuľník odletel z miesta bez pacienta," informuje.

Podľa horských záchranárov telesného pozostatky nebohého transportovali do Starého Smokovca, kde si ich prevzali polícia a obhliadajúci lekár.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie