Peter Handzuš Hokej

Správna rada HK Poprad rokovala o situácii v klube. Rozhodla aj o pozastavení funkcie výkonnému riaditeľovi

Primátor mesta Poprad a prezident klubu HK Poprad Jozef Švagerko zvolal vo štvrtok správnu radu, ktorá riešila zlú finančnú situáciu klubu a nevyplatené mzdy hráčom.

Ilustračný obrázok k článku Správna rada HK Poprad rokovala o situácii v klube. Rozhodla aj o pozastavení funkcie výkonnému riaditeľovi
Foto: Peter Handzuš / Zdroj: Dnes24.sk

Súčasný riaditeľ klubu Tibor Turan navrhol pozastavenie svojej funkcie výkonného riaditeľa do konečného rozhodnutia výkonného výboru SZĽH vo veci udelenia licencie pre prebiehajúcu extraligovú sezónu. Tibor Turan informoval, že nemá záujem, aby jeho osobné spory s vedením spoločnosti PRO-HOKEJ negatívne vplývali na popradský hokej. „Správna rada jeho návrh vzala na vedomie a jednomyseľne rozhodla o pozastavení jeho funkcie, ktoré bude účinné od vymenovania zastupujúceho výkonného riaditeľa,“ uvádza sa v stanovisku správnej rady HK Poprad. Tento stav by mal pretrvať minimálne do konečného rozhodnutia veci, na základe ktorého Správna rada rozhodne o konečnom vysporiadaní otázky vedenia klubu.

Klub v priebehu najbližších dní vyplatí hráčom dohodnuté čiastky z prostriedkov získaných od sponzorov. Do konca prebiehajúcej sezóny sa správna rada pokúsi finančnú situáciu v klube zvrátiť tak, aby klub nemal problém získať licenciu pre súťažný rok 2016/2017.

Keďže prostriedky potrebné na splnenie aktuálnych požiadaviek hráčov sa sčasti podarilo zabezpečiť, hokejisti toto riešenie akceptovali a na dnešný súťažný zápas nastúpili.

Ďalšie kroky vedúce k stabilizácii klubu prijme správna rada až po získaní stanoviska riadiaceho orgánu SZĽH k jednotlivým skutočnostiam týkajúcim sa pôsobenia HK Poprad v lige.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie